Son Aranan Sihirdarlar
Garen Şampiyon Simgesi
Garen
Demacia'nın Kudreti
Dövüşçü
Tank

Garen ŞAMPİYONU HAKKINDA

Garen İstatistikleri
Can Değeri 616.28 (Seviye Başına: +84.25)
Can Yenileme 7.84 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 0 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 57.88 (Seviye Başına: +4.5)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.9%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 27.536 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Valoran'ın her yerinde Demacia ordusunun azmi ya övülür ya da nefret uyandırır; ama daima saygı görür. Demacia'nın ''sıfır hoşgörü'' şeklinde ifade edilen ahlaki düsturu hem siviller hem de askerler tarafından sıkı sıkıya uygulanır. Bu, çatışma sırasında Demacia birliklerinin hiçbir koşulda bahane üretmemesi, kaçamaması ya da teslim olmaması demek. Bu ilkeler, birliklere hareketleriyle örnek olan, rakipsiz komutanlar tarafından öğretilir. ''Demacia'nın Kudreti'' unvanını taşıyan yiğit savaşçı Garen, bu liderlerin kıyaslandığı en büyük örnek. Demacia ile ezeli düşmanı Noxus arasındaki kanlı savaşların gerçekleştiği meydanlarda binlerce büyük kahraman doğdu ve öldü. Garen, Sinsi Bıçak Katarina'yla ilk kez bu savaş meydanlarından birinde karşı karşıya geldi. Bu olaya tanık olan (ve hayatta kalan) piyadeler, ikilinin çarpışmasını, çelik silahların yarattığı senfoni eşliğinde yapılan ölümcül bir dansa benzetiyor.

Demacia ordusunun gururu ve Yılmaz Öncüler'in lideri Garen'in savaşçılık hayatı boyunca nefes nefese çıktığı ilk çatışma bu oldu. Gerçi bazı kaynaklar, bu durumun yorgunluktan başka nedenlere dayandığını iddia ediyor. Bu dedikoduların inanırlığı, Garen'in Sinsi Bıçak'la karşılaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaması üzerine daha da arttı. Demacia ahlakının vücut bulmuş hali olan Garen bu iddialar üzerine kafa yormadı bile; işin aslını başkalarının anlamayacağını biliyordu. Savaş meydanında kılıcına layık bir rakip bulmayı ummak bile, gerçek bir savaşçının yaşama nedenidir. Bu tanıma uyan -özellikle de bu kadar güzel ve kendisine bu kadar zıt- bir rakip, Garen'ın var oluşuna anlam katıyor.

''Bir düşmanı öldürmenin en etkili yolu, yanındaki adamı biçip geçmektir.''
-- Garen, göğüs göğüse çarpışma stratejisi üzerine.

(P) Pasif Metanet

Garen bir süre hasar görmez veya rakiplerin yeteneklerinden isabet almazsa, her saniye azami Can değerinin belli bir yüzdesini geri kazanır. Minyonlardan gelen hasar Metanet'i durdurmaz.

(Q) Amansız Hücum

Garen'in hareket hızında artış meydana gelir ve kendisini etkileyen tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur. Bir sonraki saldırısı rakibinin hayati bir organına denk gelerek ek hasar verir ve rakibi susturur. Garen üzerindeki tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur ve 1.5/2/2.5/3/3.5 saniyeliğine %30 hareket hızı kazanır.4.5 saniye içinde yaptığı bir sonraki normal saldırı 30/55/80/105/130 (+140% Saldırı Gücü) fiziksel hasar verir ve hedefini 1.5 saniyeliğine susturur.


Yetenek Bedeli:Bedelsiz
Menzil: 300

(W) Cesaret

Garen düşman katlederek zırh ve büyü direnci değerlerini pasif olarak arttırır. Bu yeteneği etkinleştirerek aldığı hasarı kısa süreliğine azaltan bir kalkan sahibi de olabilir. Pasif: Rakip katletmek, kalıcı olarak 0 zırh ve büyü direnci kazandırır. Kazanılan zırh ve büyü direnci 30 değerini geçemez. Şu anki bonus: 0Aktif: Garen 2/3/4/5/6 saniyeliğine, aldığı hasarı %30 azaltan bir kalkan elde eder.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 20

(E) Yargı

Garen kılıcıyla bir ölüm dansı yaparak bu süre boyunca çevresindekilere hasar verir ve isabet alan rakip şampiyonların zırhlarını eksiltir. Garen 3 saniye boyunca kılıcıyla kendi etrafında döner ve bu süre boyunca yakınındaki rakiplere 0 fiziksel hasar verir. Bu hasar, 0 kerede (her 3 şampiyon seviyesinde 1 artarak) 14/18/22/26/30 artı saldırı gücünün %34/35/36/37/38 kadarı olarak verilir.4 dönüşten isabet alan rakip şampiyonlar, 6 saniyeliğine zırhlarının %25 kadarını kaybeder.Yargı bir tek rakibe isabet ettiğinde %33 fazla hasar verir.Yargı yeteneği iptal edildiğinde kalan süreye denk bekleme süresi geri kazanılır.Yargı, kritik vuruş yaparak ilave hasar verebilir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 325

(R) Demacia'nın Adaleti

Karşı takımdan birini en son katleden rakip şampiyon Baş Kötü olur. Garen'in saldırıları, bu şampiyona gerçek hasar verir. Garen Demacia'nın kudretini çağırarak ölümcül vuruş gerçekleştirir ve hedefin eksik Can miktarına bağlı olarak hasar verir. Hedef Baş Kötü ise gerçek hasar alır. Pasif: Karşı takımdan en son skor alan rakip şampiyon Baş Kötü olur. Yargı ve normal saldırılar, Baş Kötü'ye azami can değerinin %1 kadarını gerçek hasar olarak verir. Aktif: Garen rakip bir şampiyonun hayatına son vermek için Demacia'dan güç alarak hedefe 175/350/525 artı hedefin eksik can değerinin %28/33/40 kadarına eşdeğer büyü hasarı verir. Baş Kötü'ye gerçek hasar verir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 400

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları