Son Aranan Sihirdarlar
Fizz Şampiyon Simgesi
Fizz
Dalgaların Dümencisi
Suikastçi
Dövüşçü

Fizz ŞAMPİYONU HAKKINDA

Fizz İstatistikleri
Can Değeri 558.48 (Seviye Başına: +86)
Can Yenileme 8.176 (Seviye Başına: +0.7)
Mana 317.2 (Seviye Başına: +37)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 58.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +3.1%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 22.412 (Seviye Başına: +3.4)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 335

Yüzyıllar önce, sualtında yaşayan eski mi eski bir ırk, denizdeki bir dağın altına gizli bir şehir inşa etti. Düşmanları vardı var olmasına; ama şehir geçilmez bir kaleydi. Sualtı ırkı, bu kalenin güvenli duvarları içinde rahata alıştı. Fizz'de ise böylesi rahat bir yaşam süremeyecek kadar meraklı bir ruh vardı. Tehlikenin cazibesine direnemeyen Fizz'in, bela aramak için şehirden gizlice kaçmak gibi bir alışkanlık edindi. Yaşadığı pek çok macera sayesinde, her tür tehlikeyi kolayca atlatan, yetenekli bir savaşçı haline geldi. Bir gün, Fizz geri döndüğünde şehri terk edilmiş buldu; halkı, Fizz'e nereye gittiklerini açıklayacak herhangi bir ipucu bırakmadan ortadan kaybolmuştu. Artık onu şehirde tutacak hiçbir şey kalmamıştı; Fizz, yıkıntıların arasında büyülü bir zıpkın buldu ve bir başına yola koyuldu.

Küçükken yaşadığı serüvenler sayesinde kazandığı yetenekleri kullanıp hayatta kalarak, okyanusu yıllar boyunca karış karış dolaştı. Nihayet, Bilgewater Limanı'nı keşfetti. Suyun üzerinde de bir hayatın olduğunu öğrenmek onu büyülemişti; kendine hakim olamayarak adayı keşfe çıktı. Fizz, sınır tanımaz bir merak duygusuyla, sonunda istemeden bölge sakinlerinin işlerine burnunu sokup, varlığını belli etti. Yaramazlığıyla kızdırdığı ve onu yakalamak ya da öldürmek isteyen pek çok kişinin hedefi oldu. Köşeye sıkıştığını hissediyordu; Bilgewater'a beslemeye başladığı sevgiye rağmen denize dönmekten başka çaresi yoktu. O rıhtımda dururken, devasa bir ejder-köpekbalığının limana saldırdığını gördü. Fizz, becerikliliği ve yaratığın zaafları hakkındaki bilgisiyle canavarı alt etti. İnsanların takdirini ve saygısını kazanan Fizz, Bilgewater'da kalmaya karar verdi. Yeni evine daha iyi hizmet etmek için League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldı.

''Dövüş söz konusu oldu mu Bilgewater'ın en tecrübeli denizcileri bile Fizz'in yanında sarhoş muhallebi çocukları gibi kalır. İyi ki bizim tarafımızda.''
-- Miss Fortune, Ödül Avcısı.

(P) Pasif Çevik Dövüşçü

Fizz'in çevikliği birimlerin içinden geçmesini ve normal saldırılardan daha az fiziksel hasar almasını sağlar.

(Q) Zıpkın Saldırısı

Fizz atılarak hedefini deşip geçerken büyü hasarı verir ve hedefine isabet etkileri uygular. Fizz atılarak deşip geçtiği hedefe 100% Saldırı Gücü fiziksel hasar artı 10/25/40/55/70 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bu yetenek, isabet etkileri uygular. Deniztaşı Zıpkın etkisi Fizz'in deşip geçtiği bütün rakip birimlere uygulanır.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 550

(W) Deniztaşı Zıpkın

Fizz'in saldırıları rakiplerinde kanamaya yol açarak birkaç saniye boyunca büyü hasarı verir. Fizz bir sonraki saldırısını, rakibin kanama süresine bağlı olarak artacak şekilde güçlendirip ilave hasar verebilir. Pasif: Fizz'in normal saldırıları kanamaya yol açarak rakiplerin 4 saniye içinde 25/40/55/70/85 (+33% Yetenek Gücü) büyü hasarı almasını sağlar. Aktif: Fizz'in bir sonraki normal saldırısı 75/120/165/210/255 (+33% Yetenek Gücü) ilave büyü hasarı verir. Eğer hedef en az @Effect4Amount*.5@ saniyedir kanama geçiriyorsa bu ilave artarak 75/120/165/210/255 (+100% Yetenek Gücü) olur. Yeteneğin aktifi bir hedefi katlederse 20/28/36/42/50 Mana iade eder ve bekleme süresini 1 saniyeye çeker.


Yetenek Bedeli: 30/40/50/60/70 Mana
Menzil: 600

(E) Oyunbaz / Düzenbaz

Fizz havaya sıçrar ve zarafetle zıpkınının üstüne konarak hedef alınamaz hale gelir. Fizz bunun ardından zemine darbe indirmeyi ya da tekrar sıçrayarak sert bir iniş yapmayı seçebilir. Fizz zıpkını üzerinde imlece doğru atılır ve kısa süreliğine hedef alınamaz hale gelir. Yeniden kullanıldığında: Fizz yeteneği erken iptal ederek yeniden imlece doğru atılır ve yakındaki rakiplere 70/120/170/220/270 (+75% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Fizz yeteneği yeniden kullanmazsa daha büyük bir alana hasar verir ve isabet alan hedefleri 2 saniyeliğine %40/45/50/55/60 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 90/95/100/105/110 Mana
Menzil: 400

(R) Denizin Dişleri

Fizz'in hedef yönde attığı balık, kendisine temas eden herhangi bir şampiyona yapışarak hedefi yavaşlatır. Kısa bir aranın ardından zeminden fırlayan bir köpekbalığı hedefi havaya, yakındaki rakipleri de yana savurur. İsabet ettiği bütün rakipler büyü hasarı alarak yavaşlar. Fizz'in gönderdiği balık isabet ettiği ilk rakip şampiyona yapışarak hedefini yavaşlatır ve bir köpekbalığını üstüne çeker. 2 saniye sonra köpekbalığı zeminden fırlar ve hedefini havaya, yakındaki diğer rakipleri yana savurur.Balığın hedefine yapışmadan önce ne kadar uzun mesafe kat ederse üstüne çektiği köpekbalığı da o kadar büyük olur ve 150/250/350 (+60% Yetenek Gücü) ila 300/400/500 (+120% Yetenek Gücü) büyü hasarı verirken %40 ila %80 yavaşlatma etkisi uygular.Deniztaşı Zıpkın etkisi, balığın yapıştığı şampiyona ve köpekbalığının isabet ettiği hedeflere uygulanır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1300

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları