Son Aranan Sihirdarlar
Darius Şampiyon Simgesi
Darius
Noxus'un Eli
Dövüşçü
Tank

Darius ŞAMPİYONU HAKKINDA

Darius İstatistikleri
Can Değeri 582.24 (Seviye Başına: +100)
Can Yenileme 9.846 (Seviye Başına: +0.95)
Mana 263 (Seviye Başına: +37.5)
Mana Yenileme 6.588 (Seviye Başına: +0.35)
Saldırı Gücü 56 (Seviye Başına: +5)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1%)
Saldırı Menzili 175
Zırh 30 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 340

Noxus ordusunun, savaşta bilenmiş en korkulu savaşçısı olan Darius'tan daha yüce bir sembolü yoktur. Genç yaşta yetim kalan Darius, kendisini ve küçük kardeşini yaşatmak için mücadele etmek zorunda kaldı. Orduya katıldığında kıdemli bir askerin gücünü ve disiplinini çoktan kazanmıştı. Darius'un azmi ilk defa Demacia'ya karşı yapılan, Noxus güçlerinin bitkin ve sayıca az olarak kaldığı çetrefilli bir savaşta sınandı. Darius'un yüzbaşısı askerlerine geri çekilmelerini emretti ama Darius böyle bir korkaklığı kabul etmeyi reddetti. Ordu düzenini bozan Darius, uzun adımlarla yüzbaşıya doğru ilerledi ve devasa baltasıyla kafasını gövdesinden ayırdı. Hem korkan hem de ondan ilham alan askerler Darius'la beraber savaşa girdiler ve akıl almaz bir güç ve coşkuyla çarpıştılar. Uzun ve zorlu bir savaşın sonunda galip geldiler.

Bu zaferden hız alan Darius, artık kendisine ölümüne sadık olan askerlerinin başında Demacia'ya karşı yıkıcı bir sefere çıktı. Savaş alanında gücünü kanıtladıktan sonra, gözlerini memleketine dikti. Aç gözlü ve ilgisiz soyluların ulusun gücünü emdiği, zayıf bir Noxus'la karşılaştı. Ülkesine şanını yeniden kazandırmak isteyen Darius, Noxus'un yönetimini yeniden şekillendirmeyi kendine görev bildi. Zayıf, kukla yöneticileri birer birer tespit etti ve onları makamlarından kanlı bir şekilde aldı. Pek çok kişi, Darius'un bu temizliği iktidara gelmek için yaptığını sandı; ama onun taht planı başkaydı. Darius, Jericho Swain'in yükselişini büyük bir ilgiyle izliyordu. Swain'de Noxus'u zafere taşıyacak zekâya ve kararlılığa sahip bir lider gördü. Usta strateji uzmanıyla güçlerini birleştiren Darius, ulusu gerçek Noxus gücü hayalinin arkasında birleştirmek için çalışıyor.

''Birleşmiş bir Noxus, dünyayı kontrol edebilir ve bunu hak eder.''
-- Darius

(P) Pasif Kanama

Darius, rakiplerine stratejik vuruşlar yaparak onların kanamasına neden olur. Rakiplerin üstünde azami Kanama biriktiğinde, Darius Noxus Kudreti kazanır ve verdiği hasar büyük ölçüde artar.

(Q) Biçen Balta

Darius baltasını geniş bir çember halinde savurur. Baltanın isabet ettiği rakipler, balta sapının isabet ettiği rakiplere göre daha fazla hasar alır. Darius, baltanın isabet ettiği rakip şampiyon sayısına bağlı olarak iyileşir. Darius kısa süre bekledikten sonra baltasını bir çember hâlinde savurarak önüne çıkan rakiplere vurur. Dış etki alanında kalan rakipler 40/70/100/130/160 (+105% ek Saldırı Gücü) fiziksel hasar alır. İç etki alanında kalan rakiplerse hasarın %50 kadarını alır (bu durumda Kanama etkisi almazlar). Darius dış etki alanında isabet alan şampiyon başına, eksik Can değerinin %12 kadarı Can yeniler (en fazla: %36).


Yetenek Bedeli: 30/35/40/45/50 Mana
Menzil: 1

(W) Kemik Kıran

Darius'un bir sonraki saldırısı rakibin atardamarına isabet eder. Rakip kanadıkça daha yavaş hareket eder. Darius'un bir sonraki normal saldırısı 0 fiziksel hasar verir ve hedefi 1 saniyeliğine %90 yavaşlatır.Kemik Kıran hedefi katlederse bekleme süresinin %50 kadarını ve mana bedelini geri kazandırır.


Yetenek Bedeli: 30 Mana
Menzil: 300

(E) Tut Çek

Darius baltasını bileyerek, hedefin Zırh değerinin belli bir yüzdesini yok sayacak şekilde fiziksel hasara yol açar. Etkinleştirildiğinde, Darius baltasının çengeliyle rakipleri süpürür ve kendisine doğru çeker.
Pasif: Darius %5/10/15/20/25 zırh delme kazanır.
Aktif: Darius önündeki bütün rakipleri çeker ve 1 saniyeliğine %40 yavaşlatır.


Yetenek Bedeli: 45 Mana
Menzil: 535

(R) Noxus Giyotini

Darius bir rakip şampiyona doğru zıplar ve gerçek hasar veren ölümcül bir darbe indirir. Bu hasar, hedefte birikmiş Kanama yükü sayısına bağlı olarak artar. Darius, Noxus Giyotini ile öldürücü darbe yaparsa yeteneğin bekleme süresi kısa süreliğine sıfırlanır. Hedef rakip şampiyona zıplayıp ölümcül bir vuruş yaparak 100/200/300 (+75% ek Saldırı Gücü) gerçek hasar verir. Hedef üzerindeki her bir Kanama yüküne karşılık, Noxus Giyotini %20 ilave hasar verir. En fazla: 100/200/300 hasarNoxus Giyotini hedefi katlederse 20 saniye içinde bedelsiz olarak yeniden kullanılabilir.3. seviyede, Noxus Giyotini serbest kalır ve rakip katledildiğinde bekleme süresi tamamen sıfırlanarak Mana harcamadan gerçekleştirilir.


Yetenek Bedeli: 100/100/0 Mana
Menzil: 460

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları