Son Aranan Sihirdarlar
Corki Şampiyon Simgesi
Corki
Gözüpek Bombacı
Nişancı

Corki ŞAMPİYONU HAKKINDA

Corki İstatistikleri
Can Değeri 512.76 (Seviye Başına: +82)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 350.16 (Seviye Başına: +34)
Mana Yenileme 7.424 (Seviye Başına: +0.55)
Saldırı Gücü 56 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.3%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 23.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Heimerdinger ve yordle yoldaşları Piltover'a göç ettiklerinde, bilimi bir yaşam biçimi olarak benimsediler ve anında, tekmaturji çevrelerinde çığır açan bazı yenilikler yaptılar. Yordle'lar boylarının kısalığını çalışkanlıklarıyla telafi eder. Gözüpek Bombacı Corki, bu unvanı yaptıkları yeniliklerden biri olan ve Bandle Şehri Keşif Birliklerinin (BŞKB) omurgası haline gelen hava saldırı aracı, Zırhlı Arama ve Avcı Aracı-XD'yi test ederken kazandı. Filosu Çığırtkan Yılanlarla beraber Valoran'ın üzerinde süzülerek aşağıdaki manzarayı inceler ve yerdeki izleyicileri, yaptığı hava akrobasisi hareketleriyle büyüler.

Corki, ateş altında gösterdiği serin kanlılıkla, çılgınlık derecesine varan cesaretiyle Çığırtkan Yılanların en meşhuru olmayı hak ediyor. Lig'den önce, birkaç uzun görevde bulundu. Çoğunlukla; gerek istihbarat toplanması, gerekse çatışma alanlarına mesajlar gönderilmesi için düşman hattının arkasına geçmeyi gerektiren görevler için gönüllü oldu. Sanki tehlikeyle besleniyor ve sabahları güzel bir it dalaşı yapmaktan aldığı keyfi başka hiçbir şeyden almıyordu. Corki iyi bir pilot olmasının ötesinde, kopterinde çeşitli modifikasyonlar da yapmış, onu bazılarının çatışmadan çok gösterişe yaradığını iddia ettiği bir dolu silahla donatmıştı. Lig'in kuruluşunu da içeren antlaşma sonucu sıcak çatışmalar kesildiğinde, Corki emekliliğe zorlandı. Bunun “motorunu tahrip edip kanatlarını kırdığını” hissediyordu. Uçuş akrobasisiyle ve kanyon koşularıyla idare etmeye çalıştı; ama havaya yayılan canlandırıcı barut kokusu yokken, hiçbir şeyden aynı tadı almıyordu. Heimerdinger, League of Legends'a (Efsaneler Ligi) katıldığında, Corki'nin de yiğitliğini dünyanın en iyilerine karşı sınamak için onun peşinden gelmesi hiç şaşırtıcı olmadı.

Onun adı Corki - gökten gelen ölüm!

(P) Pasif Hextech Mühimmatı

Corki'nin normal saldırıları fazladan hasar verir ve bunun yarısı büyü hasarı şeklinde verilir. Zaman zaman Corki'nin üssünde bir paket ortaya çıkar. Corki'nin alabileceği bu paket, ona geçici olarak çatışma dışı Hareket Hızı kazandırır ve Valkyrie yeteneğini Özel Teslimat şeklinde geliştirir.

(Q) Fosfor Bombası

Corki hedef konuma bir aydınlatma bombası atar ve bölgedeki rakiplere büyü hasarı verir. Bu saldırı, patlama bölgesinin çevresindeki birimleri bir süreliğine açığa çıkarır. Corki'nin yolladığı bomba, hedef bölgedeki rakiplere 70/115/160/205/250 (+0) (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Ayrıca patlama, bölgeyi ve darbe alan şampiyonları 6 saniyeliğine görünür kılar (görünmez birimler hariç).


Yetenek Bedeli: 60/70/80/90/100 Mana
Menzil: 825

(W) Valkyrie

Corki'nin kısa bir mesafe uçarak attığı bombalar, ardında bir yıkım bölgesi bırakır ve ateş içinde kalan rakipler hasar alır. Aktif: Corki kısa bir mesafe uçuşa geçer ve rotasında bıraktığı ateşte kalan rakiplere saniye başına 60/90/120/150/180 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Özel Teslimat: Corki uzun bir mesafe boyunca uçar ve bıraktığı bombalar rakipleri yana savurarak 5 saniye boyunca yanan bir iz bırakır. Bu iz, rakipleri %90 yavaşlatır ve yaktığı rakipler saniye başına 0 (+0) (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 600

(E) Makineli Tüfek

Corki'nin makineli tüfeği, önündeki koni şeklinde bir alanı yaylım ateşine tutar ve rakiplere hasar vererek Zırh ve Büyü Direnci değerlerini azaltır. Corki'nin makineli tüfeği 4 saniye boyunca önündeki hedeflere ateş ederek en fazla 80/140/200/260/320 (+40% ek Saldırı Gücü) hasar verir ve bu hedeflerin zırh ve büyü direnci değerlerini en fazla 4/8/12/16/20 azaltır.Makineli Tüfek'in verdiği hasarın %50 kadarı fiziksel hasar, %50 kadarı büyü hasarıdır.Savunma azaltma etkileri, Makineli Tüfek'ten alınan hasarın ardından 2 saniye sürer.


Yetenek Bedeli: 50 Mana
Menzil: 600

(R) Füze Salvosu

Corki hedef konuma, çarpışma anında patlayan ve bölgedeki rakiplere hasar veren bir füze ateşler. Corki bir tavan değere ulaşana dek zamanla füze biriktirir. Her 3. füzesi İri Kıyım'a dönüşür ve fazladan hasar verir. Aktif: Corki, hedef konuma doğru önüne çıkan ilk rakibe çarpınca patlayarak çevredeki bütün rakiplere 100/130/160 0.2/0.6/1 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren bir füze ateşler.Corki en fazla 7 tane füze depolayabilir; her 3. füze İri Kıyım olur ve fazladan %50 hasar verir.


Yetenek Bedeli: 20 Mana
Menzil: 1225

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları