Son Aranan Sihirdarlar
Cho'Gath Şampiyon Simgesi
Cho'Gath
Hiçlik'in Dehşeti
Tank
Büyücü

Cho'Gath ŞAMPİYONU HAKKINDA

Cho'Gath İstatistikleri
Can Değeri 574.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 8.928 (Seviye Başına: +0.85)
Mana 272.2 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 7.206 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 61.156 (Seviye Başına: +4.2)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.44%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 28.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Dünyalar arasında, boyutlar arasında bir yer var. Bazıları burayı Dışarısı olarak bilir, bazılarıysa Bilinmezlik olarak. Gerçekten bilenler ise buraya Hiçlik der. Hiçlik, adının aksine hiçbir şeyin olmadığı bir yer değil; ağza alınamayacak şeylerin, insan aklına sığmayacak korkuların yuvasıdır. Cho'Gath, işte bu Hiçlik'ten doğmuş bir yaratık. Gerçek doğası o kadar korkunçtur ki kimileri adını bile anmaz. Türdeşleri, Runeterra'da kendilerine has bir korku cenneti yaratmak için boyutları ayıran duvarları eşeleyerek bir çatlak, bu dünyaya açılan bir yol arıyorlardı. Bu yaratıklara, Hiçlik'ten Doğanlar denir. O kadar eski ve korkunçlardır ki tarihten tümüyle silinmişlerdir. Hiçlik'ten Doğanların, başka dünyalarda ağza alınmayacak korkunçlukta yaratıklardan oluşan muazzam ordulara komuta ettiği, bir zamanlar Runeterra'dan artık tarihin karanlıklarına gömülmüş, kuvvetli sihirlerle sürüldükleri rivayet edilir.

Bu hikâyeler doğruysa, o zaman hemen arkasından gelen, Hiçlik'ten Doğanların bir gün geri döneceği söylentilerinin de doğru olması gerekir. Şimdi bile, Icathia'da, Cho'Gath'ın varlığını mümkün kılan çağırma ayinlerini çarpıtan karanlık bir güç var. Bu, kin ve şiddetten meydana gelmiş yabancı bir varlık, en gözüpek kahramanlardan başka herkesin korkuyla sinmesine yol açan bir yaratık. Cho'Gath sanki kendi vahşetinden beslenmekte, tıka basa doyarken büyüyüp şişmekte. Daha da kötüsü, zeki... Çoğu kişiyi, böyle bir canavar nasıl kontrol altında tutulur diye kara kara düşündürecek kadar zeki. Neyse ki Lig sihirdarlarının gücü Cho'Gath'ın varlığını, League of Legends (Efsaneler Ligi) ile sınırladı. Sihirdarlar, Cho'Gath'ın Hiçlik'ten Doğanlara has yeteneklerini, Runeterra'nın kaderini belirlemek için kullanıyor. Hiçlik'in Dehşeti, ufacık bir fırsat verilse Runeterra için nasıl bir kader seçeceğini biliyor.

Cho'Gath'ın Lig'den bıkacağı güne eyvahlar olsun.

(P) Pasif Etobur

Cho'Gath bir birim öldürdüğünde, Can ve Mana geri kazanır. Cho'Gath'ın seviyesinin yükselmesiyle kazandığı Can ve Mana miktarı da artar.

(Q) Kazıklı Zemin

Hedef konumda yerden kazıklar çıkararak rakip birimlerini havaya savurur ve hasar alarak yavaşlamalarına neden olur. Hedef konumda, zemini tahrip eder. Kısa bir süre sonra zeminden fırlayan kazıklar, rakipleri 1 saniyeliğine havaya savurur ve onlara 80/135/190/245/305 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Ayrıca rakiplerin hareket hızını 1.5 saniyeliğine %60 azaltır.


Yetenek Bedeli: 90 Mana
Menzil: 950

(W) Yabani Çığlık

Cho'Gath'ın attığı korkunç çığlık, koni şeklinde bir alandaki rakiplere büyü hasarı verir ve onları birkaç saniyeliğine susturur. Koni şeklinde bir alanda bulunan rakipleri 1.5/1.625/1.75/1.875/2 saniyeliğine susturur ve onlara 75/125/175/225/275 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.


Yetenek Bedeli: 70/80/90/100/110 Mana
Menzil: 300

(E) Cani Dikenler

Cho'Gath'ın saldırıları pasif olarak önündeki bütün rakiplere hasar veren ölümcül dikenler gönderir.
Aç/Kapa: Normal saldırılar, önündeki düz bir hatta 20/35/50/65/80 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı veren dikenler fırlatır. Cho'Gath Ziyafet yükü topladıkça bu dikenler büyür.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 40

(R) Ziyafet

Bir rakibi iştahla yiyerek şampiyonlara 300/475/650 (+%10 ilave can) (+0,5 yetenek gücü) gerçek hasar, minyon ve canavarlara 1000 (+%10 ilave can) (+0,5 yetenek gücü) gerçek hasar verir. Bu yetenek hedefi katlederse Cho’Gath büyüyüp 80/110/140 azami can kazanmasını sağlayan bir Ziyafet yükü elde eder. Minyonlar ve destansı olmayan canavarlardan toplamda sadece 5 yük kazanılabilir.
NOTLAR: *Ziyafet yükleri Cho'Gath katledildiğinde kaybolmuyor
*Şampiyon ve destansı canavarlardan kazanılan yüklerin üst sınırı yok
*İlave can oranı yeni eklendi
*Şampiyonlardan Ziyafet çekmek iki kat yük kazandırmıyor; minyonlardan Ziyafet çekmek bekleme süresi veya mana iade etmiyor
*Yükler daha az can kazandırıyor. Eskiden altı yükle elde ettiğiniz ilaveye ulaşmak için artık sekiz yüke ihtiyacınız olacak ve bunların en az üçünü şampiyonlar ya da destansı canavarlardan toplamanız gerekecek.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 175

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları