Son Aranan Sihirdarlar
Braum Şampiyon Simgesi
Braum
Freljord'un Yüreği
Destek
Tank

Braum ŞAMPİYONU HAKKINDA

Braum İstatistikleri
Can Değeri 576.16 (Seviye Başına: +87)
Can Yenileme 8.18 (Seviye Başına: +1)
Mana 310.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 55.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.03 (Seviye Başına: +3.5%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.72 (Seviye Başına: +4.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 335

''Sana bir masal anlatayım ister misin?''

''Ben masal dinleyecek kadar küçük değilim ki Nine.''

''Olur mu hiç? Güzel bir hikâyeye kim hayır diyebilir?''

Kız biraz istemeyerek de olsa yatağına girip beklemeye başladı, bu savaşı kazanamayacağının farkındaydı. Dışarıda uğultular eşliğinde acı acı esen rüzgâr, düşen karları kırbaç misali savuruyordu.

''Ne anlatayım, Buz Cadısı olur mu dersin?'' diye sordu ninesi.

''Hayır, onu istemiyorum.''

''Braum hakkında bir şey olsa?'' Bir süre hâkim olan sessizliğin ardından yaşlı kadın gülümsedi. ''O kadar çok var ki. Benim ninem hep anlatırdı bana Braum'un köyümüzü koca ejderhadan nasıl kurtardığını! Yahut bir keresinde, çok çok eskiden, nehir olmuş akan lavların içinden nasıl geçtiğini. Bir de –'' Duraksadı, parmağını dudaklarının üzerine götürdü. ''Braum'un kalkanını nereden bulduğunu anlatmış mıydım sana?''

Kız başını hayır anlamında salladı. Ocakta çıtırtılar eşliğinde yanan ateş, dışarıda uğuldayan rüzgârı uzak tutuyordu.

''Bizim köyün yukarısındaki dağlarda, efendime söyleyeyim, Braum adında bir adam yaşardı –''

''Orasını biliyorum!''

''Vaktinin çoğunu çiftliğinde geçirir, koyunlarına ve keçilerine bakardı, ama nasıl dünya tatlısı bir adam, onun gibisi görülmemiştir. Yüzünde hep bir tebessüm, dudaklarında daima bir kahkaha.

Neyse, günlerden bir gün korkunç bir şey olmuş: Senin yaşlarında küçük bir trol oğlan o dağa tırmanıyormuş ve dağın yamacına inşa edilmiş bir mezara denk gelmiş. Mezarın girişinde, ortasında bir parça Gerçek Buz olan kocaman, taştan bir kapı varmış. Kapıyı açtığında gözlerine inanamamış: mezarın içi altınla, mücevherlerle doluymuş. Aklına gelecek ne kadar hazine varsa hepsi oradaymış!

Tabi bunun bir tuzak olduğunu bilmiyormuş. Meğerse Buz Cadısı o mezarı lanetlemiş. Trol oğlanın içeri girmesiyle de büyülü kapının DAN diye arkasından kapanması bir olmuş! Ne denese nafile, açamamış kilitli kapıyı.

Derken, oradan geçen bir çoban duymuş çığlıklarını. Konu komşu yardıma koşmuş ama savaşçıların en kudretlisi bile o kapıyı açamamış. Oğlanın anasıyla babası da oracıkta bekliyormuş. Anasının feryatları dağın dört bir yanında yankılanmış ama ne çare?

Tam o esnada uzaklardan gelen bir kahkaha, duyan herkesi şaşkına çevirmiş.''

''Braum'dan geliyordu, değil mi?''

''Aferin sana! Braum kopan kıyameti duymuş, dağın yamacından aşağı koşturarak inmeye başlamış. Köylüler içeride kısılıp kalan trol oğlanı ve laneti anlatmış. Braum gülümsemiş, başıyla onaylayıp mezara dönmüş ve kapının karşısına geçmiş. İtmediği mi kalmış, çekmediği mi kalmış? Vurmuş, tekmelemiş, menteşelerinden sökmeye bile kalkmış. Kapıda tık yok.''

''Nasıl olur ama, o dünyanın en güçlü adamı değil mi?''

''Ne kadar tuhaf değil mi?'' Ninesi de hemfikirdi. ''Dört gün dört gece boyunca bir kayaya oturup nasıl kurtarırım onu diye çare aramış Braum. Ne de olsa bir çocuğun hayatı söz konusuymuş.

''Ardından beşinci günün sabahında, tam da güneş doğarken gözleri fal taşı gibi açılmış, sevinçten ağzı kulaklarında. ''Kapının içinden geçemiyorsam,'' demiş, ''o zaman ben de –''

Kız, kocaman gözlerle ninesinin cümlesini tamamladı. ''dağın içinden geçerim!''

''Aynen öyle demiş. Braum dağın tepesine çıkıp, yere doğru yumruklarını sallamaya başlamış. Elleri kazma kürek gibi bir aşağı bir yukarı inip kalkıyor, ardı sıra taşlar uçuşuyormuş, ta ki dağın içine girip gözden kaybolana kadar.

Köylüler nefeslerini tutmuş beklerken kapının etrafındaki kayalar ufalanmış. Kalkan toz toprak dinince Braum'u görmüşler, hazinenin ortasında duruyormuş. Bitap düşmüş ama kurtarıldığı için mutlu olan trol oğlan da kollarındaymış.

''Biliyordum kurtaracağını!''

''Lakin, daha kutlamaya fırsat bulamadan yeri göğü bir sarsıntı almış: Braum'un açtığı tünel dağın zirvesini yerinden oynatmış meğerse, o da göçmeye başlamasın mı! Hemencecik orada aklını çalıştırıp, büyülü kapıyı kaptığı gibi bir kalkanmışçasına kaldırmış, siper etmiş çöken dağa karşı. Gürültü patırtı geçtikten sonra Braum kapıya bakmış, bir de ne görsün? Tek bir çizik bile yok üstünde! O kapının çok özel bir şey olduğunu anlamış.

O gün bugündür o büyülü kalkan Braum'un yanından eksik olmamış.''

Yatağın üstünde doğrulmuş oturan kız heyecanını saklamaya çalışıyordu. Ninesi bekledi. Aldırış etmeyip ayaklanır gibi oldu.

''Nine,'' diye seslenerek onu durdurdu kız, ''bir tane daha anlatabilir misin?''

''Yarın anlatırım.'' diyerek gülümsedi ninesi, eğilip kızı alnından öptü ve üfleyerek mumu söndürdü. ''Çünkü senin uyuman lazım ve daha anlatacak bir sürü masalımız var.''

(P) Pasif Meydan Dayağı

Braum, yaptığı normal saldırılarla veya Buz Yanığı ile rakipleri üzerinde Meydan Dayağı yükleri biriktirir. Braum ve dostları normal saldırılar yaparak yük biriktirmeye devam eder, üstünde dört yük biriken hedefler sersemler.

(Q) Buz Yanığı

Braum kalkanından buz parçaları fırlatarak, rakiplerini yavaşlatıp onlara büyü hasarı verir. Bir adet Meydan Dayağı yükü ekler. Braum'un kalkanından fırlattığı buz parçası isabet eden ilk rakibe 60/105/150/195/240 (+0) büyü hasarı vererek %70 yavaşlatır. Bu etki 2 saniye içinde azalarak biter.Hedef üzerinde bir adet Meydan Dayağı yükü biriktirir.


Yetenek Bedeli: 55 / 60 / 65 / 70 / 75 MANA
Menzil: 1000

(W) Yettim Gari

Braum dost bir şampiyona ya da minyona doğru atılır. Hedefine ulaştığında, hem Braum hem de dost birim birkaç saniyeliğine Zırh ve Büyü Direnci kazanır. Braum hedeflenen takım arkadaşına veya dost minyona doğru atılır.Hedefin yanına vardığında, Braum ve söz konusu dost birim 3 saniyeliğine 0 Zırh ile 0 Büyü Direnci (15/17.5/20/22.5/25 artı Braum'un ilave Zırh/Büyü Direncinin %10/11.5/13/14.5/16 kadarı) kazanır.


Yetenek Bedeli: 50/55/60/65/70 Mana
Menzil: 650

(E) Kapı Gibi

Braum birkaç saniye boyunca kalkanını belli bir yöne doğru tutarak ona yönelen tüm atışların yolunu keser. Bu atışlar Braum'a isabet ederek yok olur. Braum bu yönden gelen ilk saldırının tüm hasarını ortadan kaldırır, sonrakilerin de hasarını azaltır. Braum karşıdan gelen hasarı azaltarak, arkasında duran takım arkadaşlarını korur.Braum kalkanını belli bir yöne doğru kaldırır ve 3/3.25/3.5/3.75/4 saniye içinde bu yönden gelecek ilk saldırının hasarını sıfırlar. Sonraki saldırılar %30/32.5/35/37.5/40 daha az hasar verir.Braum gelen atışların yolunu keserek, ona çarpıp yok olmalarına neden olur.Braum bu esnada %10 Hareket Hızı kazanır.


Yetenek Bedeli: 30/35/40/45/50 Mana

(R) Freljord Karşılaması

Braum kalkanını yere vurur. Önündeki hattın üstünde ve yakınında duran rakipler havaya savrulur. Yetenek yerde, rakipleri yavaşlatan bir çatlak bırakır. Braum yere bir darbe indirerek yakınındaki ve önünde düz bir hat üstündeki rakipleri havaya savurur. Hat boyunca 4 saniyeliğine yer yarılır ve yarık üzerindeki rakipler %40/50/60 yavaşlar.İsabet alan rakipler 150/250/350 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır. İsabet alan ilk şampiyon 1/1.25/1.5 saniyeliğine havaya savrulurken, sonradan isabet alan şampiyonlar kısa süreliğine havaya savrulur.


Yetenek Bedeli: 100 Mana
Menzil: 1250

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları