Son Aranan Sihirdarlar
Blitzcrank Şampiyon Simgesi
Blitzcrank
Büyük Buharlı Golem
Tank
Dövüşçü

Blitzcrank ŞAMPİYONU HAKKINDA

Blitzcrank İstatistikleri
Can Değeri 582.6 (Seviye Başına: +95)
Can Yenileme 8.51 (Seviye Başına: +0.75)
Mana 267.2 (Seviye Başına: +40)
Mana Yenileme 8.5 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 61.54 (Seviye Başına: +3.5)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.13%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.38 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 325

Zaun, hem sihrin hem de bilimin ters gittiği bir yerdir. Deneylerin kontrolsüz doğası, şehri epey hırpalamıştır. Ancak Zaun'un hoşgörülü kısıtlamaları, şehrin araştırmacılarına ve mucitlerine bilimin sınırlarını ister iyi ister kötü sonuçlarla daha hızlı zorlayabilmeleri için epey esneklik tanıyor.

İşte bu koşullar altında Zaun'daki Tekmaturji Üniversitesi'nden bir grup doktora öğrencisi, akıllı buharlı otomasyon alanında bir atılım yaptı. Yapıtları, yani buharlı golem Blitzcrank, Zaun'un, koşulların genellikle insan gözetmenlere uygun olmadığı zehirli atık arıtım işinde, anında kararlar vererek yardımcı olması için geliştirilmişti. Ancak kısa zamanda beklenmedik davranışlar sergilemeye başladı.

Zaman içinde bilim adamları, golemin bir öğrenme süreci sergilediğini tespit etti ve Blitzcrank bir anda şöhrete kavuştu. Ama maalesef sık sık görüldüğü üzere, golemin yaratılmasının övüncünü üstlenen başka biri oldu; Stanwick Pididly adında bir profesör. Fakat çoğu kişi artık gerçeği biliyor. Bundan sonra çıkan yasal şamatanın ardından, gerçekte iki tarafın da golemin iyiliğini gözetmediği ortaya çıktı ve Blitzcrank alçakgönüllülükle özgürlüğünü talep etti.

Halkın ezici desteğiyle beraber Blitzcrank'in tamamen bağımsız, bilinçli bir varlık olduğunu ilan etmek, özgürlükçü Zaun Meclisi'nin sadece birkaç haftasını aldı. Anlaşmazlıklardan rahatsız olan ve eşsiz bir varlık olarak kendisine uygun bir yer bulunmadığını hisseden golem, Zaun'dan ayrıldı. Şimdilerde ise günün birinde yuva diyebileceği bir yer bulma umuduyla Valoran diyarlarını arşınlıyor.

Yoluna çıkacak herhangi bir şeyi tepeleyebilen Blitzcrank, çelik kabuğunu çevreleyen demir iskeletinin içinde aslında altın bir kalp taşıyor.

(P) Pasif Mana Bariyeri

Blitzcrank’in can değeri %20’nin altına düşerse, Mana Bariyeri aktif hale gelir. Bu da 10 saniyeliğine manasının 50%‘sine eşit bir mana kalkanı yaratır. Mana Bariyeri 90 saniyede sadece bir kez ortaya çıkabilir.

(Q) Roket El

Blitzcrank sağ elini ateşler; fırlayan el, yoluna çıkan bir rakibin hasar görmesine ve Blitzcrank'e doğru çekilmesine yol açar. Blitzcrank sağ elini ateşler. El, bir rakip birimle karşılaşırsa 80/135/190/245/300 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve sersemlettiği kurbanı Blitzcrank'e çeker.


Yetenek Bedeli: 100 MANA
925

(W) Gazla

Blitzcrank kendini aşırı yükleyerek büyük oranda Hareket ve Saldırı Hızı kazanır. Etki sona erdikten sonra, geçici olarak yavaşlar. Blitzcrank kendini aşırı yükleyerek 5 saniyeliğine %70/75/80/85/90 Hareket Hızı ve %30/38/46/54/62 Saldırı Hızı kazanır. Hareket Hızı avantajı, etkili olduğu süre içinde azalarak biter.Gazla sona erdiğinde Blitzcrank'ın Hareket Hızı 1.5 saniyeliğine %30 azalır.


Yetenek Bedeli: 75 MANA
Menzil: 1

(E) Güç Yumruğu

Blitzcrank yumruğuna güç vererek bir sonraki saldırısının iki kat hasar vermesini ve hedefini havaya savurmasını sağlar. Blitzcrank yumruğuna güç vererek bir sonraki saldırısının, toplam saldırı gücünün iki katı hasar vermesini ve hedefini havaya savurmasını sağlar.


Yetenek Bedeli: 25 MANA
Menzil: 300

(R) Statik Alan

Pasif olarak yıldırımların yakındaki bir rakibe hasar vermesini sağlar. Ayrıca, Blitzcrank bu yeteneği etkinleştirerek, yakındaki rakiplere hasar verip, onları 0,5 saniyeliğine susturabilir. Ama bu durumda, Statik Alan yeniden kullanılabilir hale gelene kadar pasif yıldırımlar ortaya çıkmaz. Pasif: Blitzcrank'ın kaçırdığı elektrikle oluşan yıldırımlar, her 2,5 saniyede bir yakınındaki rasgele bir rakibe 100/200/300 (+20% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Aktif: Çevredeki rakip birimlere 250/375/500 (+100% Yetenek Gücü)büyü hasarı verir ve onları 0,5 saniyeliğine susturur. Pasif etki, bekleme süresinde ortaya çıkmaz.


Yetenek Bedeli: 100 MANA
Menzil: 600

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları