Son Aranan Sihirdarlar
Bard Şampiyon Simgesi
Bard
Kozmik Koruyucu
Destek
Büyücü

Bard ŞAMPİYONU HAKKINDA

Bard İstatistikleri
Can Değeri 535 (Seviye Başına: +89)
Can Yenileme 5.4 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 350 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.45)
Saldırı Gücü 52 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2%)
Saldırı Menzili 500
Zırh 25 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Bard, fanilerin aklının ve hayalinin alamayacağı alemlerde gezinip durur. Valoran'lı nice büyük alim, bu gizemli seyyahın hikmetini anlamaya ömürlerini adadı. Valoran tarihi boyunca bu esrarengiz ruha pek çok isim layık görüldü. Kozmik Berduş ve Gizemli Koruyucu gibi isimler, Bard'ın gerçek gayesini yansıtmada pek yeterli olmuyor ne yazık ki. Evrenin sırrına varılamaz yapısı tehlikeye düştüğünde, Bard vesayeti altında olanları kaçınılmaz sondan saptırır.

(P) Pasif Gezginin Çağrısı

Bard'ın varlığı, sihirli tınıların belirmesine neden olur ve bu tınılar toplandığında Bard'a deneyim, mana ve hız patlaması kazandırır. Bir de, Bard'ın peşine takılıp ona saldırılarında yardımcı olan küçük ruhlar vardır. Tını toplamak, micin adındaki bu ruhların oyun ilerledikçe güçlenmesini sağlar.

(Q) Kozmik Bağ

Bard'ın yaptığı büyü atışı, isabet ettiği ilk rakibi yavaşlattıktan sonra yoluna devam eder. Duvara çarparsa isabet ettiği ilk rakibi sersemletir, başka bir rakibe isabet ederse ikisini birden sersemletir. Bard'ın gönderdiği enerji oku, bir veya iki rakibe 80/125/170/215/260 (+65% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Saldırının isabet ettiği ilk hedef 1/1.2/1.4/1.6/1.8 saniyeliğine %60 yavaşlar.Enerji oku bir başka rakibe veya duvara isabet ederse, isabet ettiği bütün rakipler, 1/1.2/1.4/1.6/1.8 saniyeliğine sersemler.


Yetenek Bedeli: 60 MANA
Menzil: 25000

(W) Korucuyunun Mabedi

Ortaya çıkardığı iyileştirme mabedi, yerde kısa bir süre geçirdikten sonra güçlenir ve takım arkadaşlarından ilk dokunanı iyileştirerek kaybolur. Bard'ın ortaya çıkardığı can mabedi belirdiği anda 30/60/90/120/150 (+30% Yetenek Gücü) can değeri iyileştirmesi sunar; ancak 10 saniye boyunca güç topladıktan sonra bu etki 70/110/150/190/230 (+60% Yetenek Gücü) can değerine çıkar. Mabet ayrıca 1.5 saniye içinde azalarak biten %50 hareket hızı artışı verir. Bard aynı anda en fazla 3 mabet kurabilir. Mabetler, bir takım arkadaşı kullanana kadar veya rakip üstünden geçene kadar devrede kalır.


Yetenek Bedeli: 90 MANA
Menzil: 800

(E) Sihirli Yolculuk

Bard yakındaki duvar veya arazi üzerinde bir kapı açar. Dost ve rakip şampiyonlar kapının girişine doğru hareket ederek tek yönlü olarak kapının çıkışına seyahat edebilir. Bard yakındaki duvar veya arazi üzerinde tek yönlü geçişe imkan veren bir geçit açar. Hem takım arkadaşları hem de rakipler, girişin önündeyken üstüne sağ tıkla basarak bu geçidi kullanabilir. Takım arkadaşları, rakiplere kıyasla %10/20/30/40/50 daha hızlı yolculuk eder.Geçit 10 saniye sonra kaybolur.


Yetenek Bedeli: 30 MANA
Menzil: 900

(R) Kader Birliği

Bard, hedef konuma yolladığı ruh enerjisi ile etki alanı içindeki bütün şampiyonları, minyonları, canavarları ve kuleleri kısa süreliğine dondurur. Bard, hedef konuma kavisli bir şekilde inen büyü enerjisi yollar. Hedef alandaki bütün şampiyonlar, minyonlar ve kuleler 2.5 saniyeliğine duraklar, hedef alınamaz hale gelir ve hareket edemez.Normalde zayıflatma etkilerine bağışıklığı olan destansı canavarlar bu saldırıdan etkilenerek hareketsiz kalır.


Yetenek Bedeli: 100 MANA
Menzil: 3400

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları