Son Aranan Sihirdarlar
Azir Şampiyon Simgesi
Azir
Kumların İmparatoru
Büyücü
Nişancı

Azir ŞAMPİYONU HAKKINDA

Azir İstatistikleri
Can Değeri 524.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 6.924 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 350.56 (Seviye Başına: +42)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 52 (Seviye Başına: +2.8)
Saldırı Hızı 0.02 (Seviye Başına: +1.5%)
Saldırı Menzili 525
Zırh 19.04 (Seviye Başına: +3)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

''Shurima, bir zamanlar Runeterra'nın medar-ı iftiharıydı. Onu tekrar eski günlerine döndüreceğim.''

Ölümsüzlüğün eşiğine yaklaşmış gururlu bir adam olan Azir, çok eski zamanlarda Shurima'nın ölümlü bir imparatoruydu. Zaferlerin en büyüğünü yaşarken kibri yüzünden ihanete uğradı ve öldürüldü. Şimdiyse aradan geçen bin yılın ardından Yükseliş'e ermiş, muazzam bir güçten oluşan bir varlık olarak tekrar doğdu. Kumlara gömülmüş şehri tekrar ayağa kalkarken Azir, Shurima'yı eski görkemli günlerine döndürmenin peşinde.

(P) Pasif Shurima'nın Mirası

Güneş Kursu: Azir her 3 dakikada bir defalığına yıkılmış bir kulenin kalıntılarından bir Güneş Kursu çağırabilir. Güneş kursu, normal bir kule gibi davranır ama 1 dakika içinde parçalanarak kaybolur. Güneş Kursu’nu etkinleştirmek için kule yıkıntısına tıklanmasını gerekir. Rakibin merkez ve İnhibitör kulelerine bu yetenek kullanılamaz.

(Q) Kumların Fatihi

Azir, tüm Kumdan Askerlere belli bir konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri bütün hedeflere büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine yavaşlatma etkisi uygular. Azir tüm Kumdan Askerlere belli bir konuma gitme emri verir. Kumdan Askerler koşarlarken çarpıp içinden geçtikleri rakiplere 65/85/105/125/145 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 1 saniyeliğine %25 yavaşlatma etkisi uygular.Birden fazla Kumdan Asker'den darbe alan rakipler ek hasar almaz.


Yetenek Bedeli: 70 Mana
Menzil: 875

(W) İleri!

Azir'in çağırdığı Kumdan Asker, onun yerine yakındaki hedeflere saldırır. Azir'in normal saldırıları yerine geçen bu saldırılar, Kumdan Asker'in menzili dahilindeki hedeflere yapılabilir ve bir hat üzerindeki rakiplere büyü hasarı verir. İleri! ayrıca pasif olarak Azir'e ve Kumdan Askerlere saldırı hızı verir. Pasif: %20/30/40/50/60 saldırı hızı verir. Aktif: Azir 9 saniyeliğine bir Kumdan Asker çağırır. Azir, bu askerin menzili içindeki bir rakibe saldırdığında; Azir yerine askeri saldırarak bir hat üzerindeki rakiplere 0 (+60% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Birden fazla askerin aynı hedefe vurması durumunda, ilk vuran askerden sonrakiler %25 hasar verir.Azir, aynı anda en fazla {{ maxammo }} Kumdan Asker çağırabilir. Her 0 saniyede yeni bir asker hazır hale gelir.Kumdan Askerler Azir'in normal saldırı menzili dışındaki hedeflere saldırabilir.Azir fazla uzaklaşırsa askerleri devre dışı kalır.Kumdan Askerler, rakip kulelerin yanındayken iki kat daha hızlı etkisiz hale gelir.


Yetenek Bedeli: 40 MANA
Menzil: 450

(E) Kayan Kumlar

Azir bir Kumdan Asker'e doğru atılarak çarptığı rakiplere hasar verir. Azir bir rakip şampiyona çarparsa bir kalkana sahip olur. Azir bir Kumdan Asker'e doğru atılarak çarptığı rakiplere 60/90/120/150/180 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Bir rakip şampiyona çarparsa Azir'in atılışı sona erer ve Azir 4 saniyeliğine en fazla 80/120/160/200/240 (+0) hasar emen bir kalkana sahip olur.


Yetenek Bedeli: 60 MANA
Menzil: 1100

(R) İmparatorluk Muhafızları

Azir'in çağırdığı askerler, yan yana dizilerek ileriye doğru atılır ve rakipleri geriye savurarak, onlara hasar verir. Azir'in çağırdığı zırhlı askerler yan yana dizilerek ileriye doğru hücum eder, rakipleri geriye savurur ve onlara 150/225/300 (+60% Yetenek Gücü) hasar verir. Askerler 3 saniye boyunca bu duvar düzenini korur.İmparatorluk Muhafızları, rakipler atılarak geçmeyi denediğinde bile onları durdurur ama Azir ve takım arkadaşları istedikleri gibi içlerinden geçebilir.İmparatorluk Muhafızları, Azir'in normal saldırı ve büyüleri ile etkileşime girmez.


Yetenek Bedeli: 100 mana
Menzil: 250

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları