Son Aranan Sihirdarlar
Ashe Şampiyon Simgesi
Ashe
Ayaz Okçu
Nişancı
Destek

Ashe ŞAMPİYONU HAKKINDA

Ashe İstatistikleri
Can Değeri 527.72 (Seviye Başına: +79)
Can Yenileme 5.424 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 280 (Seviye Başına: +32)
Mana Yenileme 6.972 (Seviye Başına: +0.4)
Saldırı Gücü 56.508 (Seviye Başına: +2.26)
Saldırı Hızı 0.05 (Seviye Başına: +3.33%)
Saldırı Menzili 600
Zırh 21.212 (Seviye Başına: +3.4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Ashe, çok eski çağlarda büyülü buzdan yapılmış yayından attığı her okla, usta bir okçu olduğunu kanıtlar. Her hedefi dikkatle seçip doğru anı bekler, sonra isabetli ve kuvveti bir saldırı yapar. Bu açık görüşten ve odaklanma yeteneğinden, ona Freljord'u birleştirip güçlü bir ulus haline getirme amacını gerçekleştirmekte de yararlanıyor.

Ashe küçükken tam bir hayalciydi. Atalarının devasa, terk edilmiş kalelerine hayranlıkla bakar; ateş başında Freljord'lu kahramanların masallara yaraşır hikâyelerini dinleyerek saatler geçirirdi. En çok da; bir zamanlar birleşmiş ve görkemli olan Freljord'un ünlü kraliçesi Avarosa'nın efsanesini severdi. Annesi onu boş hayaller kurduğu için azarlasa da, Ashe bir gün tundranın savaşçı ve geçimsiz kabilelerini birleştirmeye yemin etmişti. Halkı yeniden bir araya gelse, eski görkemli günlerine döneceklerini içinin derinliklerinde hissediyordu.

Ashe daha 15 yaşındaydı; annesi gözükara bir akını yönetirken öldü. Aniden kendini lider rolünde bulan genç kız; zor bir karar vererek, intikam almak yerine çocukluk hayallerinin peşine düşmeyi seçti. Kabilesinin kana kan isteğine şiddetle karşı çıkarak; artık kan davası gütme zamanının bittiğini, kalıcı barışı getirmeye aracılık etmek gerektiğini açıkladı. Savaşçılarından bazıları yönetmeye uygun olmadığını düşündükleri genç liderlerine hain bir suikast düzenlediler.

Suikastçılar, Ashe bir gün her zamanki gibi avdayken saldıracaktı. Ancak, koca bir atmacanın uyarı çığlığı işlerini bozdu. Ashe arkasına bakınca, kılıçlarını çekmiş savaşçıları gördü. Sayıca üstün olan suikastçılardan saatlerce kaçtı. Kovalamaca sırasında silahını kaybetti. Sonunda kendisini, haritası bile çıkarılmamış bölgelerin derinliklerinde buldu. Atmacanın çığlığını yine duyunca, bu yaratığa tuhaf bir güven duyarak peşine düştü ve bir açıklığa çıktı. Kuş burada bir taş yığınına konmuştu. Yığın, çok eski bir Freljord mezar höyüğüydü. Atmaca ona bir kere daha bakıp havalandı. Ashe höyüğe yaklaştıkça nefesinin donduğunu; doğaüstü bir soğukla iliklerine kadar donduğunu hissetti. Höyüğün tepesindeki taşa tek bir rün kazınmıştı: Avarosa.

Suikastçılar Ashe'in peşinden açıklığa çıktı. Ashe kendini korumak için rünlü taşı yığından aldığında, altında bir şey gördü: Buzdan oyulmuş süslü bir yay. Yayı kavradığında, parmaklarının üstü buz tuttu. Acıdan çığlık atsa da, yayı bulunduğu yerden çıkardı. Büyülü silahın içindeki soğuk Ashe'e aktı ve içinde yıllardır yaşamış olan çok büyük bir gücü uyandırdı.

Ashe dönüp suikastçılarla yüzleşti. Yayı çekerken, içgüdüsel olarak; soğuk ve kuru havanın buzdan oklara dönüşmesini diledi. Buzdan oklarla açtığı tek bir yaylım ateşiyle, saldırıyı sona erdirdi. Höyük taşını dikkatle yerleştirerek Avarosa'ya hediyesi için teşekkür edip evine döndü. Ashe'in kabilesi, okçunun elindeki efsanevi silahı hemen tanıdı ve eski çağların Freljord kraliçesinin bir hediyesi olduğunu anladı.

Elinde Avarosa'nın yayıyla barış hayalinin peşine düşen Ashe'in kabilesi, kısa sürede kalabalıklaşıp Freljord'un en büyük kabilesi oldu. Artık Avarosalılar olarak tanınan kabile, birleşmiş bir Freljord'un yeniden görkemli bir ulus olacağına inanıyor.

''Tek kabile, tek halk, tek Freljord.''
-- Ashe

(P) Pasif Buz Atışı

Ashe'in saldırıları hedefi yavaşlatır ve yavaşlayan hedeflere verilen hasarı arttırır. Ashe'in kritik vuruşları ilave hasar vermez ama hedefe güçlü bir yavaşlatma etkisi uygular.

(Q) Pürdikkat

Ashe saldırı yaptıkça Odak biriktirir. Azami Odak yüküne ulaştığında, Ashe Pürdikkat yeteneğini kullanarak bütün Odak yüklerini harcayabilir. Bu yetenek Ashe'e bir süreliğine Saldırı Hızı verir ve bu süre boyunca Ashe'in normal saldırısı güçlü bir ok yağmuruna dönüşür. Pasif: Normal saldırılar 4 saniyeliğine Odak yükü kazandırır, bu etki en fazla 4 defaya kadar birikir. Yükler teker teker azalır ve 4 yüke ulaşıldığında Pürdikkat yeteneği kullanılarak bütün Odak yükleri tüketilebilir. Aktif: Ashe 4 saniyeliğine %20/25/30/35/40 Saldırı Hızı kazanır ve normal saldırıları, 0 fiziksel hasar veren bir ok yağmuruna dönüşür. Bu süre boyunca Ashe, Odak yükü biriktirmez. Pürdikkat, Buz Atışı etkisi uygular.


Yetenek Bedeli: 50 Mana, 4 Odak
Menzil: 400

(W) Yaylım Ateşi

Ashe, ilerledikçe yayılan ve fazladan hasar veren 9 ok fırlatır. Ayrıca Buz Atışı etkisi uygular. Koni şeklinde bir alana, her biri 20/35/50/65/80 (+100% Saldırı Gücü) fiziksel hasar veren oklar fırlatır. Rakipler, Yaylım Ateşi'nden gelen okları engelleyebilir, ancak yalnızca ilkinden hasar alır.Şampiyonlara isabet eden oklar, Buz Atışı'na yönelik Kritik Vuruş sayılır.


Bedel: 50 Mana
Menzil: 1200

(E) Şahin Atışı

Ashe, Şahin Ruhu'nu haritanın herhangi bir yerine keşif görevine gönderebilir. Ashe'in gözcülük yapması için canlandırdığı şahin, hedef konuma uçarken alanı açıp 5 saniyeliğine görüş sağlar. Ashe aynı anda en fazla 2 adet Şahin Atışı yükü bulundurabilir.


Yetenek Bedeli: Bedelsiz
Menzil: 25000

(R) Büyülü Kristal Ok

Ashe düz bir hatta buzdan bir ok atar. Ok rakip bir şampiyona çarparsa hasar verir ve şampiyonun sersemlemesine neden olur. Sersemletme süresi, okun kat ettiği mesafe arttıkça artar. Ayrıca hedefin çevresindeki birimler de hasar alarak yavaşlar. Attığı kristal buz oku, isabet ettiği ilk rakip şampiyonun sersemleyerek 200/400/600 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı almasına neden olur. Okun kat ettiği mesafe arttıkça sersemletme süresi de en fazla 3.5 saniyeye kadar artar. Çevrede bulunan rakipler, söz konusu hasarın yarısını alır.


Bedel: 100 Mana
Menzil: Tüm Harita

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları