Son Aranan Sihirdarlar
Anivia Şampiyon Simgesi
Anivia
Buz Ankası
Büyücü
Destek

Anivia ŞAMPİYONU HAKKINDA

Anivia İstatistikleri
Can Değeri 467.6 (Seviye Başına: +70)
Can Yenileme 5.574 (Seviye Başına: +0.55)
Mana 396.04 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 51.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +1.68%)
Saldırı Menzili 600
Zırh 21.22 (Seviye Başına: +4)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 325

Freljord'un en eski koruyucularından biri olan Anivia, en soğuk kış ikliminin ve buz büyüsünün vücut bulmuş hali. Diyarın tüm gücüne ve gazabına hükmeden bu varlık, kar fırtınası ve sert rüzgârı kontrol ederek memleketini savunuyor. Bu iyiliksever ama esrarengiz yaratık; hayatının, ölümünün ve yeniden doğuşunun her anında Freljord'a göz kulak olmakla görevli.

Hiç erimeyen buz tabakası gibi, Anivia da Freljord'un değişmez bir parçası. Ölümlüler bu donmuş topraklara ayak basmadan çok önce bile o buradaydı; burada sayısız ömür yaşadı, bir o kadar da öldü. Ebedi döngüsünün başlangıcı ve bitişi; öfkeli fırtınaların dinişinden, buz devirlerinin gelişine ve gidişine kadar pek çok büyük değişimin habercisi oldu hep. Derler ki buz ankası öldüğünde, bir devir kapanır; tekrar doğduğunda ise, yeni bir çağ başlar.

Anivia'nın geçmiş yaşamları hafızasından silinmiş olsa da, o amacının farkında: Freljord'u ne pahasına olursa olsun korumak.

Anivia en son yeniden doğduğunda, güçlü ve birleşmiş bir insan kabilesinin yükselişine tanık oldu. Kabile gelişirken, o da toprakları gururla korudu; ama bu birlik uzun sürmeyecekti. Büyük kabile üçe ayrıldı; Anivia, Freljord halkının birbirine düşmesini kederle izledi. Memleketini paramparça eden karmaşayı dindirmeye çalışırken, daha büyük bir tehlikenin varlığını hissetti: Toprağın derinliklerinde büyüyen, eski mi eski bir kötülük. Korku içinde, buzun sahip olduğu saf büyünün karardığını ve yozlaştığını hissetti. Kötülük, suya damlayan kan gibi Freljord'a yayıldı. Kaderinin, diyarın gücüne bağlı olduğunun farkında olan Anivia, böyle bir kötülüğün bu topraklara kök salması halinde aynı karanlığın kalbine de gireceğini biliyordu. Buz Ankası artık sıradan bir bekçi olarak kalamazdı; harekete geçmeliydi.

Anivia kısa sürede Ayaz Okçu Ashe ile müttefik oldu. Ashe de, birleşmiş Freljord'un, diyarın acılarına son vereceğini düşünüyordu; Anivia, kabile liderine yardım elini uzattı. Şimdi, ufukta savaş var; Anivia barış için mücadele vermeye hazırlanıyor ama kaçınılmaz kaderinin de farkında. Bir gün, kötülük buzdan fışkıracak; Anivia onu yok etmek zorunda, bedeli ne olursa olsun.

''Ben tipinin öfkesi, rüzgârın şiddeti ve buzun soğuğuyum. Ben, Freljord'um.''
-- Anivia

(P) Pasif Yeniden Doğuş

Ölmek üzereyken Anivia, bir yumurtaya dönüşür. Yumurta altı saniye hayatta kalabilirse, Anivia yeniden doğar.

(Q) Buz Kütlesi

Anivia kanatlarını kavuşturarak, rakiplerine doğru ilerleyen, yoluna çıkan herkesin donmasına ve hasar görmesine neden olan bir buz kütlesi ortaya çıkarır. Buz kütlesi patladığında, belli bir alana orta derecede hasar vererek bölgedeki herkesi sersemletir. Devasa bir buz kütlesi, hedef noktaya doğru süzülürken yolundaki rakip birimlere 60/85/110/135/160 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Menzilinin sonuna ulaştığında ya da yeniden kullanıldığında, kütle patlayarak küçük bir alana 60/85/110/135/160 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verirken rakip birimleri 1.1/1.2/1.3/1.4/1.5 saniyeliğine sersemletir.Buz Kütlesi'nden hasar alan rakipler ayrıca 3 saniyeliğine %0 yavaşlar.


Yetenek Bedeli: 80/90/100/110/120 Mana
Menzil: 1075

(W) Buz Duvarı

Anivia havadaki nemi yoğunlaştırarak, her tür hareketi engelleyen, geçilmez bir buz duvarına dönüştürür. Duvar, kısa bir süre sonra eriyerek yok olur. Anivia 400/500/600/700/800 birim genişliğinde, her tür hareketi engelleyen, geçilmez bir duvar oluşturur. Duvar 5 saniye sonra eriyerek yok olur.


Yetenek Bedeli: 70 Mana
Menzil: 1000

(E) Ayaz Yanığı

Anivia, kanatlarını çırparak hedefine dondurucu bir rüzgâr gönderir ve düşük bir miktar hasar verir. Hedef, kısa süre önce Buz Kütlesi ile sersemletilmiş ya da tamamen gelişmiş bir Buzul Fırtınası'ndan hasar almışsa iki kat hasar alır. Anivia dondurucu bir rüzgârla saldırdığı hedefine 50/75/100/125/150 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Hedef kısa süre önce Anivia tarafından sersemletilmiş ya da tamamen gelişmiş bir Buzul Fırtınası'ndan hasar almışsa iki kat hasar alır.


Yetenek Bedeli: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 650

(R) Buzul Fırtınası

Anivia şiddetli bir buz ve dolu sağanağı başlatarak rakiplerine hasar verir ve ilerleyişlerini yavaşlatır. Aç/Kapa: Saniyede 40/50/60 Mana sömürür. Anivia 1.5 saniye içinde genişleyen, şiddetli bir buz ve dolu sağanağı başlatarak her saniye 40/60/80 (+13% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedeflerinin hareket hızını %20/30/40 azaltır. Buzul Fırtınası tamamen geliştiğinde hedeflerin hareket hızını %0 azaltır ve hedeflere %300 hasar verir.


Bedel: 75 Mana
Menzil: 750

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları