Son Aranan Sihirdarlar
Alistar Şampiyon Simgesi
Alistar
Minotor
Tank
Destek

Alistar ŞAMPİYONU HAKKINDA

Alistar İstatistikleri
Can Değeri 613.36 (Seviye Başına: +106)
Can Yenileme 8.678 (Seviye Başına: +0.85)
Mana 278.84 (Seviye Başına: +38)
Mana Yenileme 8.5 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 61.1116 (Seviye Başına: +3.62)
Saldırı Hızı 0 (Seviye Başına: +2.125%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 24.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 330

Büyük Duvar'ın Minotor kabilelerinden çıkmış en güçlü savaşçılardan biri olan Alistar, kabilesini Valoran'ın pek çok tehlikesinden korudu; ta ki Noxus ordusu gelene kadar. Alistar, General Boram Darkwill'in oğlu ve Noxus keşif ordularının komutanı Keiran Darkwill'in entrikaları sonucunda köyünden ayrılmak zorunda kaldı. Geri döndüğünde köyünü alevler içinde buldu; ailesi ise katledilmişti. Öfkeyle böğürerek, Noxus'un en seçkin askerlerinden oluşan koca bir alaya saldırarak yüzlercesini katletti. Sadece Noxus'un en yetenekli sihirdarlarının müdahalesi, Alistar'ın öfkesini dizginleyebildi. Zincirlerle Noxus'a getirilen Alistar, gladyatör arenası Fleshing'de Noxus'un ileri gelenlerinin eğlencesi için bitmek bilmez dövüşlere girerek yıllar geçirdi.

Alistar'ın bir zamanlar asil olan ruhu yavaş yavaş lekelenmeye başladı. Ayelia adlı hizmetçi kızın arkadaşlığı olmasaydı, Alistar deliliğe çoktan teslim olurdu. Ayelia'nın iyilikleri bununla sınırlı değildi; genç kız Alistar'ın kaçmasına da yardım etti. Özgür kalan Alistar, bir gün Noxus'tan intikam almayı ve umutlarını yeniden yeşerten kızı bulmayı umarak, yeni kurulan League of Legends'a (Efsaneler Ligi) bir şampiyon olarak katıldı. Başlarda şampiyonluğun getirdiği popülerliği istemese de, daha sonra şöhretin getirdiği gücün farkına varan Alistar, Noxus tarafından ezilenlerin sesi haline geldi. Hatta Noxus ordusunun gizli kalmasını istediği bazı gerçekleri de su yüzüne çıkartarak Noxus soylularının nefretini kazandı. Alistar'ın yardımsever davranışlarıyla kazandığı çeşitli ödüller, League of Legends'a getirdiği hiddet ve yıkıma ilginç bir tezat oluşturdu.

Bir sihirdar olarak boğayı boynuzlarından yakalamaya niyetliysen, Alistar'ın bu konuda söyleyeceği birkaç şey olabilir.

(P) Pasif Ezgeç

Alistar rakip şampiyonları sersemlettiğinde, onların yerini değiştirdiğinde veya yakında rakipleri katledildiğinde kükremesine güç toplar. Gücünü tamamen topladığında kendisini ve en yakındaki takım arkadaşını iyileştirir.

(Q) Unufak Et

Alistar yere şiddetli bir darbe indirerek yakınındaki rakiplere hasar verir ve onları havaya savurur. Alistar'ın yere indirdiği darbe 60/105/150/195/240 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve yakınındaki bütün rakip birimleri 1 saniyeliğine havaya savurur.


Yetenek Bedeli: 65/70/75/80/85 Mana
Menzil: 365

(W) Tos

Alistar koşup hedefine tos vurarak hasar verir ve hedefi geri savurur. Alistar bir rakibe tos vurarak 55/110/165/220/275 (+70% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedefi geri savurur.


Yetenek Bedeli: 65/70/75/80/85 Mana
Menzil: 650

(E) Ezgeç

Alistar yakındaki rakip birimleri dümdüz eder, birimlerin içinden geçebilir ve bir rakip şampiyona hasar verirse yük kazanır. Alistar'ın yükleri tamamen dolduktan sonra bir rakip şampiyona yönelik ilk normal saldırısı ilave hasar verir ve hedefini sersemletir. Alistar zemini ezip geçerek yakındaki rakiplere 5 saniye içinde 0 (+0) büyü hasarı verir ve bu sırada birimlerin içinden geçebilir. En az bir rakip şampiyona hasar veren her güç darbesi Alistar'a bir Ezgeç yükü kazandırır.5 Ezgeç yüküne ulaştığında Alistar'ın rakip şampiyonlardan birine yönelik ilk normal saldırısı fazladan 0 büyü hasarı verir ve hedefini 1 saniyeliğine sersemletir.


Yetenek Bedeli: 50/60/70/80/90 Mana
Menzil: 350

(R) Kırılmaz İrade

Alistar vahşi bir kükremeyle üstündeki tüm kitle kontrolü etkilerinden kurtulur. Ayrıca kükremenin etki süresi boyunca daha az fiziksel hasar ve büyü hasarı alır. Alistar'ın üzerindeki tüm engelleme etkilerini kaldırır. Alistar 7 saniye boyunca %50/60/70 az fiziksel hasar ve büyü hasarı alır.


Yetenek Bedeli: 100
Menzil: N/A

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları