Son Aranan Sihirdarlar
Akali Şampiyon Simgesi
Akali
Gölgenin Yumruğu
Suikastçi

Akali ŞAMPİYONU HAKKINDA

Akali İstatistikleri
Can Değeri 587.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 8.342 (Seviye Başına: +0.65)
Mana 200 (Seviye Başına: +0)
Mana Yenileme 50 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 58.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.1 (Seviye Başına: +3.1%)
Saldırı Menzili 125
Zırh 26.38 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 350

Ionia Adaları'nda kendini dengeyi korumaya adamış kadim bir tarikat var. Düzen, karmaşa, ışık, karanlık; kâinatın yaradılışı gereği, her şey mükemmel bir uyum içinde olmalı. Kinkou adıyla bilinen bu tarikat, dünya üzerinde amaçlarını gerçekleştirmeleri için üç gölge savaşçısını görevlendirdi. Bu gölge savaşçılarından biri olan Akali, Ağacın Budanması adı verilen kutsal görevi üstlenmiştir: Valoran'ın dengesini tehlikeye atanları ortadan kaldırmak.

Umut vaat eden bir dövüş sanatları ustası olan Akali, yumruk yapmayı öğrendiği andan itibaren annesinden eğitim almaya başladı. Annesi, tek ilkeye dayalı, amansız ve affetmez bir disipline sahipti: ''Yapılması gerekeni yaparız.'' On dört yaşında Kinkou tarafından tarikata alındığında, Akali kalın bir zinciri bir el darbesiyle kırabiliyordu. Hiç şüphe yoktu; Gölgenin Yumruğu unvanını annesinden devralacaktı. Gölgenin Yumruğu olarak yaptıkları, bazılarına ahlaki açıdan tartışılır gelse de, Akali'ye göre hepsi annesinin şaşmaz öğretilerinin doğrultusunda yapılmıştı. Akali şimdi Valoran'ın dengesini sağlamak için arkadaşları Shen ve Kennen'le birlikte çalışıyor. Bu kutsal amacın, üçlüyü Adalet Meydanlarına götürmesi hiç de şaşılacak bir şey değil.

''Gölgenin Yumruğu, ölümün örtüsünün ardından saldırır. Dengeyi engellemeye çalışma.''

(P) Pasif İkiz Disiplin

Akali'nin ilk iki saldırısı güçlenir. İlk saldırı Akali'yi iyileştirirken ikinci saldırı ilave büyü hasarı verir. İkiz Disiplin, kullanıldıktan kısa bir süre sonra kendiliğinden yenilenir

(Q) Suikastçının Damgası

Akali kamasını hedefe savurarak Büyü Hasarı verir ve hedefi 6 saniyeliğine damgalar. Akali'nin damgalı hedeflere karşı yaptığı yakın dövüş saldırıları damganın kaybolmasına yol açarak hasar verir ve Akali'nin Enerjisini yeniler. Akali kamasını hedefe fırlatarak 35/55/75/95/115 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve hedefi 6 saniyeliğine damgalar.Akali'nin damgalı hedeflere karşı yaptığı yakın dövüş saldırıları damgayı tüketerek 45/70/95/120/145 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir ve 40 Enerji yeniler.


Yetenek Bedeli: 60 ENERJİ
Menzil: 600

(W) Alacakaranlık Perdesi

Akali yakındaki bir konuma ışınlanıp önceki konumunda bir duman örtüsü bırakır. Perdenin içindeyken Akali görünmez olur ve hareket hızı kazanır. Saldırdığında ya da yetenek kullandığında kısa süreliğine görünür hale gelir. Duman perdesine giren rakiplerin hareket hızları azalır. Akali yakındaki bir konuma ışınlanır ve önceki konumunda 8 saniye kalarak içindeki rakipleri %14/18/22/26/30 yavaşlatan bir sis perdesi bırakır.Akali perdenin içinde görünmez olur ve %20/40/60/80/100 hareket hızı kazanır. Saldırı gerçekleştirmek veya yetenek kullanmak görünmezlik etkisini kısa süreliğine ortadan kaldırır. Gizlenme - Görünmezlik: Akali sadece yakındaki rakip kuleler tarafından tespit edilebilir.


Yetenek Bedeli: 60/55/50/45/40 Enerji
Menzil: 270

(E) Hilal Vuruşu

Akali kamalarını savurup ilave saldırı gücü ve yetenek gücü değerlerine bağlı olarak hasar verir. Hilal Vuruşu bir birimi katlettiğinde bekleme süresi kısalır. Akali kamalarını savurarak yaptığı biçme hamlesiyle rakiplere 70/100/130/160/190 (+80% ek Saldırı Gücü) (+60% Yetenek Gücü) fiziksel hasar verir.Hilal Vuruşu bir rakibi katlederse bekleme süresinin %60 kadarı geri kazanılır.


Yetenek Bedeli: 60/55/50/45/40 Enerji
Menzil: 300

(R) Gölge Dansı

Akali gölgeler arasında ilerleyip hedefine atılarak hızla saldırır ve birikmiş Gölge Özü yüklerinden birini kullanarak hasar verir. Akali zamanla Gölge Özü biriktirir. Biriken Gölge Özü sayısı en fazla 3 olabilir. Akali hedefini deşerek hızla saldırır ve 50/100/150 (+25% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.Akali şampiyon katlettiğinde ya da asist yaptığında ve her 30/22.5/15 saniyede bir Gölgenin Özü biriktirir. Toplamda en fazla 3 yük biriktirebilir.


Yetenek Bedel: 1 Gölgenin Özü
Menzil: 700

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları