Son Aranan Sihirdarlar
Ahri Şampiyon Simgesi
Ahri
Dokuz Kuyruklu Tilki
Büyücü
Suikastçi

Ahri ŞAMPİYONU HAKKINDA

Ahri İstatistikleri
Can Değeri 514.4 (Seviye Başına: +80)
Can Yenileme 6.508 (Seviye Başına: +0.6)
Mana 334 (Seviye Başına: +50)
Mana Yenileme 6 (Seviye Başına: +0.8)
Saldırı Gücü 53.04 (Seviye Başına: +3)
Saldırı Hızı 0.065 (Seviye Başına: +2%)
Saldırı Menzili 550
Zırh 20.88 (Seviye Başına: +3.5)
Büyü Direnci 30 (Seviye Başına: +0)
Hareket Hızı 330

Güney Ionia Ormanları'nda dolaşan diğer tilkilerin aksine, Ahri etrafındaki büyülü dünyaya karşı tuhaf bir bağlantı hissediyordu; her nedense bir şeylerin eksik kaldığı bir bağlantı... İçten içe, dünyaya geldiği halinin kendisine uymadığını düşünüyor, bir gün insan olmanın hayalini kuruyordu. Bu dileğine ulaşması mümkün görünmüyordu; ta ki insanlar arasındaki bir savaşın sonuçlarını görene dek... Karşılaştığı manzara tüyler ürperticiydi; toprak, yaralı ve can çekişen askerlerle kaplıydı. İçlerinden birine doğru çekildiğini hissetti: Giderek zayıflayan bir sihir alanı ile çevrelenmiş, can vermek üzere olan, cübbeli bir adam. Ahri adama yaklaştı, içinde bir şeylerin harekete geçtiğini ve adama anlam veremediği bir şekilde ulaştığını hissetti. Adamın yaşam enerjisi, görünmez sihirli kanallardan geçerek Ahri'nin içine aktı. Bu, oldukça yoğun ve baş döndürücü bir histi. Sarhoşluğu geçtiğinde, değiştiğini fark etti. Çok sevindi. Şık beyaz kürkü dökülmüş, vücudu uzun ve kıvrak bir görünüm almıştı; etrafındaki insanlarınkine benzer bir görünüm...

Ancak, insan şekline bürünmesine rağmen, geçirdiği dönüşümün tamamlanmadığının farkındaydı. Kurnaz bir yaratık olan Ahri, insanların adetlerine uyum sağladı ve muhteşem cazibesini, hiçbir şeyden haberi olmayan erkekleri kendine çekmek için kullandı. Baştan çıkarıcı güzelliğinin büyüsü altına girenlerin yaşam enerjisini tüketiyordu. İnsanların ihtiraslarından beslenmek, Ahri'yi hayaline adım adım yaklaştırıyordu; can aldıkça, içinde büyüyen garip bir pişmanlık duygusuyla baş başa kaldı. Bir tilkiyken sonuçlarını hiç umursamadığı hareketleri hakkında şimdi ikinci kez düşünüyordu. Gelişmekte olan ahlak anlayışının sancılarıyla baş edemeyeceğini fark etti. Bir çözüm arayışı içerisindeki Ahri, Runeterra'nın en yetenekli büyücülerine ev sahipliği yapan Savaş Enstitüsü'nü buldu. Enstitüde League of Legends'a (Efsaneler Ligi) hizmet ederek, insanlara daha fazla zarar vermeden insanlığa ulaşmak için ona bir fırsat sunuldu.

''Merhamet insana özgü bir lüks... ve sorumluluktur.''
--Ahri

(P) Pasif Öz Hırsızı

Bir büyü rakibe vurduğunda Öz Hırsızı yükü elde eder (büyü başına azami 3 yük). 9 yüke ulaştığında Ahri’nin bir sonraki büyüsü bir rakibe her vurduğunda Ahri’yi 3 / 5 / 9 / 18 (+ 9% Yetenek Gücü) iyileştirir.

(Q) Aldatan Küre

Ahri, küresini ileri fırlatıp geri çeker; küre giderken büyü hasarı, dönerken de Gerçek hasar verir. Küresi hareket halindeyken Ahri zamanla azalarak biten hareket hızı artışı kazanır. Giderken 40/65/90/115/140 (+35% Yetenek Gücü) büyü hasarı, dönüşte 40/65/90/115/140 (+35% Yetenek Gücü) gerçek hasar verir.Küresi hareket halindeyken Ahri zamanla azalarak biten hareket hızı artışı kazanır.

Bekleme Süresi: 65/70/75/80/85 Mana
Yetenek Bedeli: 50 MANA
Menzil: 550

(W) Tilki Ateşi

Ahri'nin fırlattığı üç tilki ateşi, kısa bir süre sonra yakındaki hedeflere kilitlenip saldırır. Fırlatılan üç tilki ateşi. yakındaki rakiplere (öncelikli olarak şampiyonlara) kilitlenerek, 40/65/90/115/140 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verirler.Birden fazla tilki ateşiyle vurulan rakipler, her ilave tilki ateşinden %30 olmak üzere tek bir rakip için azami 0 hasar alır.


Yetenek Bedeli: 50 MANA
Menzil: 700

(E) Ayartan Öpücük

Ahri'nin gönderdiği öpücük, isabet ettiği rakibe hasar verir ve onu ayartarak uslu uslu Ahri'ye doğru gelmesini sağlar. Rakibin 60/95/130/165/200 (+50% Yetenek Gücü) büyü hasarı alarak ayartılmasına ve 1/1.25/1.5/1.75/2 saniye boyunca uslu uslu Ahri'ye doğru yürümesine neden olan bir öpücük fırlatır.


Yetenek Bedeli: 85 MANA
Menzil: 975

(R) Ruh Saldırısı

Ahri ileri atılarak, yakındaki 3 rakibe (şampiyonlara öncelik verir) hasar veren öz ışınları gönderir. Ruh Saldırısı, bekleme süresine girmeden önce üç defaya kadar kullanılabilir. Çevik bir hareketle fırlayarak attığı 3 öz ışınıyla yakınındaki rakiplere (öncelikli olarak şampiyonlara) 70/110/150 (+30% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Bekleme süresine girmeden önce 10 saniye içinde üç defaya kadar kullanılabilir.


Yetenek Bedeli: 100 mana
menzil: 450

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları