Son Aranan Sihirdarlar
Aatrox Şampiyon Simgesi
Aatrox
Darkin Kılıcı
Dövüşçü
Tank

Aatrox ŞAMPİYONU HAKKINDA

Aatrox İstatistikleri
Can Değeri 537.8 (Seviye Başına: +85)
Can Yenileme 6.59 (Seviye Başına: +0.5)
Mana 105.6 (Seviye Başına: +45)
Mana Yenileme 0 (Seviye Başına: +0)
Saldırı Gücü 60.376 (Seviye Başına: +3.2)
Saldırı Hızı 0.04 (Seviye Başına: +3%)
Saldırı Menzili 150
Zırh 24.384 (Seviye Başına: +3.8)
Büyü Direnci 32.1 (Seviye Başına: +1.25)
Hareket Hızı 345

Aatrox, Darkin adıyla bilinen bir ırkın son beş üyesinden biri olan efsanevi bir savaşçı. Devasa kılıcını büyük bir zarafet ve ustalıkla taşıyor, üzerine gelen orduları biçerken, büyüleyici bir görünüm arz ediyor. Aatrox'un canlı gibi duran kılıcı, karşısında düşen her rakibin kanını içerek sahibini güçlendirip, çıktığı kıyım seferini ateşliyor.

Aatrox hakkındaki bilinen ilk öykü, yazılı tarih kadar eski. Bu öykü, sadece Müdafîler ve Büyücü Krallar olarak bilinen iki büyük taraf arasındaki savaşı anlatıyor. Büyücü Kralların kazandığı ezici galibiyetler, rakiplerini ebediyen yok olmanın eşiğine getirmişti. Son çatışmada, Müdafîler ordusu sayıca azdı, yorgundu ve silahsızdı. Yenilgi kaçınılmaz görünüyordu.

Tüm umutlar tükenmişken, Müdafîlerin arasında Aatrox belirdi. Birkaç kelimeyle askerleri kanlarının son damlasına kadar savaşmaya sevk ettikten sonra, kendini savaş alanına attı. Varlığı, ümitsiz haldeki savaşçılara esin kaynağı oldu. Başlangıçta, bu meçhul kahramanın düşmanları katledişini ağızları açık izlediler; bedeni ve kılıcı tek bir varlıkmışçasına, uyum içinde hareket ediyordu. Kısa süre sonra, savaşçılar kendilerini dövüşmek için yanıp tutuşur halde buldular. Aatrox'un peşinden çatışmaya daldılar; her biri, on kişinin gücüyle dövüşüyordu. Sonunda, mucize olarak tanımlanabilecek bir zafer elde ettiler.

Aatrox o savaştan sonra ortadan kayboldu; ama Müdafî ordusunun keşfettiği öfke için aynı şey söylenemezdi. Kazandıkları şaşırtıcı zafer, yenilerini doğurdu. Sonunda evlerine döndüklerinde, kahraman gibi karşılandılar; ama tüm uygarlıklarını yok olmaktan kurtarmalarına rağmen; karanlık, her bir savaşçının zihninde yer etmişti. İçlerinde bir şeyler değişmişti. Zamanla, savaşa dair anıları silinip gitti; yerini ise kasvetli bir gerçek aldı: Yaptıkları kahramanlık, aslında kendi elleriyle işlenmiş birer vahşet suçuydu.

Buna benzer öyküler, pek çok kültürün efsanelerinde yer etmiş halde. Hepsine inanmak gerekirse, Aatrox'un varlığı, tarihin en önemli savaşlarından bazılarının gidişatını değiştirmiş olmalı. Bu öyküler onu karanlık devirlerde gelen bir kurtarıcı olarak anlatsa da, Aatrox'un gerçek mirası, çatışma ve savaşla dolu bir dünya olabilir.

''Bazıları onur için savaşır, bazıları şan için. Önemli olan tek şey, savaşman.''
-- Aatrox

(P) Pasif Kan Kuyusu

Aatrox, Can tüketen bir yetenek kullanırken, kendine verdiği hasarı Kan Kuyusu'na depolar. Ölümcül hasar aldığında, Aatrox kuyudan kan çekerek kısa bir süre içinde Can yeniler. Ek olarak, kuyuda bulunan her %2 kan için %1 Saldırı Hızı kazanır.

(Q) Karanlık Uçuş

Aatrox havalanır ve hedef noktaya darbe indirerek, yakındaki tüm rakiplerin 70 / 115 / 160 / 205 / 250 (+60% ek Saldırı Gücü) fizilsel hasar almasına, çarpma noktasının merkezindeki (225 menzil) rakiplerin 1 saniyeliğine havaya savrulmasına yol açar.

Bekleme Süresi: 0,5 Menzil: 25000

(W) Can Alan / Kan Bedeli

Açıkken: Aatrox her üçüncü saldırısında kendi Canı pahasına ilave hasar verir. Kapalıyken: Aatrox her üçüncü saldırısında Can yeniler. Kapalıyken: Can Alan: Aatrox her üç saldırıda bir 20/25/30/35/40 (+25% ek Saldırı Gücü) Can yeniler; Can değeri yarıdayken, bu miktar %200 artar. Açıkken: Kan Bedeli: Aatrox her üç saldırıda bir 60/95/130/165/200 (+100% ek Saldırı Gücü) ilave fiziksel hasar verir ve Can kaybeder.

Bekleme Süresi: 12 / 11 / 10 / 9 / 8
Yetenek Bedeli: bedelsiz
Menzil: 1

(E) Azap Kılıcı

Aatrox kılıcının gücünü ortaya çıkararak isabet alan rakiplere hasar verir ve onları yavaşlatırır. Aatrox kılıcının gücünü ortaya çıkararak isabet alan rakiplere 75/110/145/180/215 (+60% Yetenek Gücü) (+60% ek Saldırı Gücü) büyü hasarı verir ve onları 1.75/2/2.25/2.5/2.75 saniye süreyle %40 yavaşlatır.


Menzil: 1000
Bedel: Mevcut Can değerinin %5 kadarı

(R) Kıyım

Aatrox rakiplerinin kanını çekip çevresindeki tüm rakip şampiyonlara hasar verirken, kısa süreliğine Saldırı Hızı değerinde artış ve ilave Saldırı Menzili elde eder. Aatrox rakiplerinin kanını çekerek etrafındaki rakip şampiyonlara 200/300/400 (+100% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir. Kıyım daha sonra isabet alan her bir rakip şampiyon başına Aatrox'un Kan Kuyusu'nu %20 doldurur ve 12 saniyeliğine %40/50/60 saldırı hızı ve 175 saldırı menzili verir.


Bedel: Bedelsiz
Menzil: 550

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notlarılol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları