Son Aranan Sihirdarlar
Yeni şampiyon Ornn resmen duyuruldu!

Yeni şampiyon Ornn resmen duyuruldu!

07.08.2017

Geçtiğimiz gün Riot Games'in League of Legends için üzerinde çalıştığı yeni bir şampiyondan bahsetmiştik. Adı ise Ornn. Ornn hakkında çok kısada olsa bir takım bilgiler vermiştik. Bugün League of Legends Türkiye tarafından Ornn hakkında detaylar internet sitesinde yer aldı.

Karşınızda Ornn: Dağın Kalbindeki Ateş

"Ornn, mahremiyetine diğer çoğu yarı-ilahtan daha fazla önem veren biri. Kadim bir volkanın derinliklerinde yaşayan Ornn, içlerindeki erimiş kayalarla fokurdayan kazanları harlayarak eşi benzeri görülmemiş kalitede eşyalar dövüyor. Ancak bu derinliklerde Ornn bir bela seziyor; ilahi varlıklar bir kez daha fanilerin hayatlarına karışma peşinde. Ufuktaki savaşlar sırasında hem Freljord hem de dünyanın geri kalanı iyi bir demirciye ihtiyaç duyacak."

Ornn Yetenekleri


 • PASİF: YAŞAYAN OCAK VE USTA ZANAATKÂR
   
   

  Yaşayan Ocak: Ornn çatışma dışında olduğu her an altın harcayarak kendisi için eşya dövebilir. Önerilen eşyalar, kolaylık olması için ekrandaki özel bir menü üzerinde gösterilir. Ornn ayrıca dükkânı açarak istediği her eşyayı dövebilir.

  Usta Zanaatkâr: Ornn ve takım arkadaşlarının dükkândaki belli eşyalar için özel geliştirmelere erişimi bulunur. Her oyuncu bu geliştirmelerin yalnızca bir tanesine sahip olabilir.


 • Q: VOLKANİK PATLAMA


  Ornn yere vurarak rakiplere fiziksel hasar veren ve onları yavaşlatan bir yarık gönderir. Kısa bir beklemenin ardından hedef bölgede bir magma sütunu oluşur ve bu sütun birkaç saniyeliğine küçük bir duvar görevi görür.

 • W:HARLI ATEŞ
   

  Ornn durdurulamaz hale gelir, bir kalkan kazanır ve alev kusar. Bu alevler rakibin mevcut can değerinin bir bölümüne eşdeğer büyü hasarı verir. Son alevler tarafından isabet alan rakipler Kavruk hale gelir. Ornn'un normal saldırıları Kavruk rakipleri geriye savurur.

  KAVRUK

  Kavruk hale gelen rakipler hareketsiz bırakıldıklarında azami can değerlerinin bir bölümünü ilave hasar olarak alırlar. Ayrıca hareketsiz bırakma etkileri Kavruk rakipler üzerinde kullanıldıklarında daha uzun sürer.


 • E: KAVURAN HÜCUM


  Ornn hücum eder ve üzerinden geçtiği rakiplere hasar verir. Eğer Ornn hücumu sırasında yüzey şekilleriyle çarpışırsa rakiplerine hasar veren ve onları havaya savuran bir şok dalgası oluşturur. Bu yetenek şampiyonlar tarafından oluşturulan yüzey şekillerini yok eder.


 • R: OCAĞIN ÇAĞRISI

  Ornn hedef bölgeye devasa bir elemental çağırır. Elemental giderek artan bir hızla Ornn'a doğru ilerler. Elemental tarafından ezilen rakipler büyü hasarı alır ve Kavruk hale gelir.

  Ornn bu yeteneği yeniden kullanarak ileriye doğru hücum edebilir. Eğer hücumu sırasında elemental ile çarpışırsa onun yönünü değiştirir. Yönü değişen elemental isabet ettiği bütün rakipleri havaya savurur, önceki hasarın aynısını verir ve Kavruk etkisi uygular.

 

Ornn Oynarken

Ornn kendi işini kendi görmeyi seven biri. Vadi'nin tüccarlarıyla pazarlık etmeyi sevmediğinden eşyalarını da kendi dövüyor. Rakiplerini Kavuran Hücum ile yüzey şekillerine çarpamadığında Volkanik Patlamaile yüzey şekillerini onlara çarpıyor.

Savaş alanındaysa gerçek bir lider. Ocağın Çağrısı ile takım savaşlarını kendi istediği şekilde başlatıyor ve ardından hücum ederek muazzam kuvvetiyle rakiplerini dümdüz ediyor.

 

“Benim yerim ocağımın yanı. Diğer herkesin yeriyse benden uzak olsun yeter.”

- Ornn

İPUÇLARI

 • Üsse dönmeden yeni eşyalar dövebilmesi, Ornn'a koridorda benzersiz bir kalıcılık sağlıyor. Oyunun erken safhalarındaki eşya seçeneklerini gözden geçirerek koridordaki rakibinize karşı çabucak etkili eşyalar dövebilirsiniz.
 • Ornn'un takım arkadaşlarının her biri özel eşya geliştirmelerinden birine sahip olabildiklerinden, rakiplerine göre daha yüksek bir altın üst sınırına da sahip oluyorlar. Ayağını denk al Nasus, oyunun ileri safhalarında sana rakip çıktı!
 • Ornn Kavuran Hücum yeteneğiyle şampiyonlar tarafından oluşturulmuş yapılara hücum ederek rakiplerini havaya savurabildiğinden, yüzey şekilleri oluşturabilen şampiyonlar (Trundle, Azir) onunla harika bir takım olabiliyor. Aynı şekilde Poppy ve Vayne gibi takım arkadaşları, rakiplerinizi Volkanik Patlama sütununa mıhlayabiliyor.

Görseller ve yazının bilgilendirme kısımlarının bir çoğu League of Legends Türkiye internet sitesinden alınmıştır.

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları