Son Aranan Sihirdarlar
Vadinin Yeni Şampiyonu: Kayn

Vadinin Yeni Şampiyonu: Kayn

13.07.2017

Gölge cellat Kayn'ın vadideki yeri hazırlandı. Artık oda vadiye çıkıp çetin ceviz League of Legends mücadelelerinde yer alacak.

Gölge büyüsünün rakipsiz bir kullanıcısı olan Shieda Kayn, bir gün Gölge Tarikatı'nın başına geçerek Ionia'yı yeni bir egemenlik çağına ulaştırmak için var gücüyle savaşıyor. Kendi benliğine sahip bir darkin silahı olan Rhaast'ı küstahça taşırken; silahın, zihninde ve bedeninde oluşturduğu derin yozlaşmaya aldırış etmiyor. Bu birlikteliğin yalnızca iki sonu olabilir: Ya Kayn silahı alt edecek ya da kötü niyetli silah onu tamamen ele geçirerek bütün Runeterra'ya yıkım getirecek.

Gelin şimdide çeşitli videolar ile yeni şampiyonumuz Kayn'ı yakından tanıyalım. Aşağıdaki YouTube videolarını izleyebilirsiniz...

 

Kayn oynarken

Kayn kurbanlarının bedenlerini gezip tozmak için kullanan ele avuca sığmaz ve doyumsuz bir kâbus. Gölge Cellat'ın ultisi dehşet verici olmasına dehşet verici ama Kayn'in Vadi'deki her duvardan ansızın beliriverme ihtimali çok daha korkunç olabilir.

Kayn, oyunun ortasında sınıfını değiştirebilen tek LoL şampiyonu. Rakibin kırılgan şampiyonları oyunu taşıyorsa Kayn menzilli hedeflere saldırmaya odaklanarak Gölge Suikastçı'ya dönüşebilir. Kayn'in takımının daha dayanıklı bir öncüye ihtiyacı varsa Rhaast tam bu işe göre bir darkin.

Kayn oynarken işine yarayacak ipuçları

  • Kayn ve Rhaast'ın gözleri doymak bilmediği için koridorlara baskın yapıp şampiyonlara hasar vererek onları beslemeniz gerekir. Eğer dönüşüm geçirmekte gecikmişseniz oyunun orta safhalarında geriye düşmeye hazır olun.
  • Kayn'in dönüşüm geçirdiğinde ulaştığı iki biçimin de kendine özgü avantaj ve dezavantajları var. Darkin kısmi kitle kontrolüne ve rakibin arka hatlarına kısıtlı erişime sahip. Öte yandan gölge suikastçının sürekli hasarı kısıtlı ve yoğun kitle kontrolü bulunmuyor. Bu yüzden rakibin takım kompozisyonunu iyi inceleyip akıllıca karar vermeye çalışın.
  • Davetsiz Misafir hareket becerisi yüksek diğer şampiyonlarla bazı ilginç etkileşimlere girebiliyor. Rakip Shen'in ultisiyle alt koridora gitmeye hazırlandığını mı gördünüz? O zaman ninja trenini Davetsiz Misafir olarak işgal edecek kadar yaklaşın ve bedava seyahatin tadını çıkarın.
Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları