Son Aranan Sihirdarlar
Şampiyon Değişiklikleri - 7.5 Yama Notları

Şampiyon Değişiklikleri - 7.5 Yama Notları

28.03.2017

Bu yamada yine saldırı gücü taşıyıcılarının üstüne gitmişler verdikleri o sağlam hasarları geri almışlar tabi her saldırı gücü taşıyıcısının değil gözümüze batanları ayıklamışlar. Mesela Miss Fortune,Jhin ve Varus gibi bu şampiyonların üstünde durmaları gerekliydi. Cidden hasarları erken oyunda çok fazla oluyordu bunu ellerinden almaları iyi olmuş. Listede Jhin'i göremezseniz şaşırmayın çünkü Ölümateşi Dokunuşuna gelen nerf en çok Jhin'i etkileyecek diye düşünüyorum. Sizleri daha çok bekletmeden bakalım bu yamada neler olmuş.

Aatrox

Aatrox bu yamada bi nevi ağır bi nevide fazla güzel nerf ve bufflar yemiş iyi mi olmuş kötü mü olmuş kararsız kaldım deneyerek göreceğiz yeni Aatrox'un nasıl olduğunu diyorum. Yetenekleri ne gelecek olursak pasifinin kan kuyusu kısmı değişmiş. Artık yetenek kullanıldığında kan kuyusu doluyor ve doldukça ek özellik sağlıyor. 1v1 için çok büyük bir avantaj olmuş kendisi için Q,W,E sine gelen nerfler onu derinden etkileyebilir diye düşünüyorum.

Fizz

Fizz için bi sorun teşkil etmeyecek gibi duruyor. Q'suna buff vermişler yetenek gücü oranını arttırmışlar. W'nün ise kana süresini azaltıp, damga süresini arttırmışlar yani anlayacağınız şey şu bir yerden alıp bir yere vermişler. Fizz'in güç düşüşü yaşıyacağını düşünmüyorum bunu sizde görüceksiniz zaten...

Kindred

Kindred bufflanmış sağlan bi buff yemiş hemde yüklerindeki canavar kesme aşamaları değişmiş görüceksiniz zaten  iyi olmuş dedikleri gibi yükleri maksimuma ulaştırıp baronu kesmeyi bekleyen Kindredler sırra kadem basıcak artık Kindred geri döndü diyebiliriz.

Le Blanc

Q hasarının minyona vurduğu hasar artmış ve W'nün hasarı azalmış yeni Le Blancte ustaca oynandığında eskisini hasar bakımından aratmıyordu bunun giderilmesi iyi olmuş. Artık sihirdarlarda rahat bir nefes alabilecekler.

Lucian

Lucian için yapılmış bir yetenek atışı hızlandırma işlemi yapılmış gereklimiydi demek ki gerekli görmüşler ama herkes eski halinide kullanabiliyordu. Fazla bi şey teşkil edeceğini sanmıyorum oyunlarda görücez bakalım nasıl bi Lucian olmuş.

Miss Fortune

Miss Fortune'nin seken atışları hepimizi uyuz edecek bir hasara sahipti. Bunun önüne geçip hasarını ve hasar oranını azaltmaları iyi olmuş ama o kritik oranını neden koyuyorsunuz ki zaten hasarı çok yüksek bir de kritik hasarın öldürüp öldürmeyeceğini düşüneceğiz. Bence hala çok uyuz bir şampiyon görüşlerim değişmedi.

Rengar

Bildiğiniz üzere Admininiz olarak Rengar'ın her nerf yemesi beni derinden yaralıyor. Şu şampiyondan sezon 2 den beri ne istediklerini anlamış değilim. Defalarca nerf yemesi ve değiştirilmesine rağmen şu şampiyonu tutamıyosunuz işte ya tamamen bitirin yada bırakın böyle kalsın. Neyse gelelim değişimine zırh değeri azalmış ve W yeteneğini verdiği gri can oranı toplama oranı düşürülmüş.

Ryze

Ryze da çok bi değişiklik görmeyeceğiz. W'nun yere sabitleme süresi artmış ve E yeteneğinin bekleme süresi artık seviye başına azalacak. Bekleme süresi itemleri duruma dahil değil yine etkiliyor yani E yeteneği sadece taban bekleme süresi seviye başı olacak.

Varus

Q'nun hasarını düşürmüşler. Bencede düşürmeleri gerekliydi çok can sıkıyodu koridor safhasında arkadan arkadan sizi dürtmesi çok uyuz bi durumdu bunu biraz düşürmüşler bakıp görücez ne kadar etki yapmış. Bir de artık adamın üstünde maraz varken Q'yla adamı vurursa Q'nun bekleme süresi azalacak duruma gelmiş yani hasarı azalmış ama sürekliliği artmış bi yerde alıp bi yere vermişler yine bakıp görücez.

Zyra  

Zyra'nın sadece ölüm animasyonu değişmiş ama dedikleri gibi bunu görmek için dereceli maç atmayın :D

Eşyalar

Mahvolmuş

Gecenin Kıyısı

Kabiliyetler

Kayadoğan

Kan Hırsı

Ölümateşi

Büyüler

Bitkinlik

Dönüş Animasyonları

Dönüş Animasyonları

Şampiyon Boyutu Güncellemesi

Boyut Ayarlamaları

Görsel Netlik Ayarlamaları

Jax

Cho

Noc

İstemci Güncellemesi

İstemci Güncellemesi

Giderilen Hatalar

Giderilen Hatalar

Yeni Gelecek Olan Kostüm ve Renkler

Ejder Büyücüsü Zyra

Ejder Büyücüsü Zyra

Ejderkatili Xin Zhao

Ejderkatili Xin Zhao

Ejderkatili Pantheon Renk Paketi

Ejderkatili Pantheon Renk Paketi

Ejderkatili Xin Zhao Renk Paketi

Ejderkatili Xin Zhao Renk Paketi

7.5 yama notları buraya kadar. Bir daha ki yama notlarında görüşmek üzere değerli okuyucular...

-ByRengar

 

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları