Son Aranan Sihirdarlar
Şampiyon Değişiklikleri - 7.1 Yama Notları

Şampiyon Değişiklikleri - 7.1 Yama Notları

26.03.2017

7.1 Yama güncellemesi neler içeriyor?

7.1 Yaması’na hoş geldiniz. Uzun bir aradan sonra yeni yama güncellemesiyle karşınızdayız. LoL bu yamada uzun bir dönemi kapsayacak geliştirmeler, bufflar, nerfler, skinler, renk paketleri ve değişikliklerle karşımıza çıkmış bulunmaktadır. Geçen yamada birkaç şampiyon çok güçlü hale geldiği için bu yamada genellikle nerf göreceğiz gibime geliyor. Bu yama ve ilerleyen yamalarda Nişancıları biraz daha yükseltmeyi amaçlıyor gibiler. Bence lafı fazla uzatmayıp yeni yama nasıl olmuş onu görelim...

Anivia 7.1 Yama Güncellemesi

Bizce bu değişiklik Anivia gibi eski bir şampiyonda haliyle yetenek animasyonlarıda eski moda olduğu için gerçekten iyi olmuş. Buzul Fırtınasının ise dengesizliğini bozmaları oyuncularından biraz daha rahatlamalarına neden olacak gibi duruyor.

Draven Buff

Draven’da yapılan bu buff çok yerinde olmuş. Çünkü Draven koridor safhasında öne geçse de karşı Nişancı’nın yine ona üstünlük kurması kaçınılmaz oluyordu. Nişancı severler için Draven artık gözde bir şampiyon haline gelmiş. Belki de eski Draven’ı geri getiriyorlardır ne dersiniz?

Shyvana Nerf

Shyvana’ya gelen bu nerf beni üzdü zaten oyunlarda fazla görmediğimiz bir ormancıydı bunu yaparak uzun bir süre daha oyunlarda fazla göremeyeceğimiz bir konuma soktu. Ama elden ne gelir...

Kalista Buff

Kalista denildiği gibi öğrenmesi zor bir şampiyon bu buff onu alt koridorda hem mana hem de rakip Nişancı’yı dürtme konusunda biraz yükseltecek… Q’nun ise artık Ciğerini Sök yeteneği bekleme süresindeyken de üstüne bir mızrak saplanmasının beklemeyen hasarlara yol açabileceğini düşünüyoruz.

Lucian Buff

Lucian da gördüğümüz bu buff ise onun daha fazla oynanmasını sağlayacak gibi gözüküyor. Pasifindeki hasar artışı Lucian’ın çok işine yarayacak gibi gözküyor. Q’sunun ise hasar artışı minyon dalgaları arasından rakibi dürtme şeklinde kullanılacak gibi görünüyor.

Poppy Nerf 7.1 Yaması

Poppy’nin nerfe gerçekten ihtiyacı vardı. Denildiği gibi hem üst koridorda hem de takım savaşlarında çok büyük üstünlük kurduğu için bi nerfi hak etti. Beklediğimiz bir nerf oldu. Heyulanın Cesaretiyle birlikte çok güçlü hale gelmişti. Bu biraz içimizi rahatlattı doğrusu…

Ryze dengelemesi

Ryze’ye gelecek olan bu dengelemeyi bekliyorduk. Çünkü orta koridorda neredeyse yenilmez bir şampiyon olmaya başlamıştı. Buna dur demeleri hoş olmuş. Orta koridorda biraz daha rahatlamış olur. Böylece ormancı sadece orta koridorla ilgilenmez.

Kennen bu bufftan sonra sıkça göreceğimiz bir şampiyon olacak Ultisinin bu şeklide değiştirilmesi bence de daha hoş olmuş uzun takım savaşlarında daha avantajlı hale gelmiş. Kennen’in sahalara geri dönüşü olur bu.

Talon Buff

Talon’un canı az veya manası az olduğu durumlarda daha uzun koridorda kalmasına olanak sağlanmış. Bizce mantıklı bir karar olmuş.

Camille Nerf

Camille çok güçlü bir şampiyon halinde oyuna girdi. Bizce gayet mantıklı bir nerf olmuş. Böylece rakiplerine karşı koyma avantajı vermiş. Bu yamada en çok zarar gören şampiyon olduğuna hem fikiriz. Ama gerekli olduğunu da herkes farkındaydı. Üst koridorda Camille’ye karşı daha rahat bir oyun seyri bizleri bekliyor arkadaşlar.
 

Karma’ya gelen bu nerf bütün destek hatta orta koridor şampiyonlarını derinden üzmüştür. Ama bu dengelemenin gelmesi gerekliydi. Bu açıdan hem alt koridor hem de orta koridor biraz daha rahat bir nefes alabilecek. Ama takım savaşlarında yine aynı performans devam edeceği için takım savaşlarında soğuk terler dökmeniz gerekecek. Sadece erken oyun ve koridor safhası için gelmiş bir nerf olmuş. Olsun bu da yeter dediğinizi duyabilir gibiyim adeta.

Syndra Nerf

Orta koridorun taçsız Kraliçesi olan Syndra bu yamada hasar ve bekleme süresi kısmına biraz nerf gelmiştir. W hasarının ve yetenek gücüne bağlı oranın azalması çok iyi olmuş. Böylece o olağanüstü hasarın bir nebze azalmasını sağladı. Ulti yeteneğinin erken safhadaki bekleme süresinin artması iyi olmuş oyun sonlarına ve orta oyuna doğru çok azaldığının farkındaydık bunun giderilmesi çok iyi olmuş. Orta koridor biraz daha rahatlamış olacak.

Lee Sin Değişikliği 7.1 Yaması

Buradan çıkaracağımız konu artık Çelik Fırtına sadece etki eden hedefleri görünür kılacak. Yani diyelim ki ormancınız çalıda baskın için bekliyor. Lee Sin size Çelik Fırtınayla hasar vurdu. Çime girdiğinizde sadece siz görünür halde olacaksınız. Yani karanlıkta gizlenmiş takım arkadaşlarınızı görünür yapmayacaksınız. Aslında iyi olmuş takım kompozisyonu adına… Ejderhanın Gazabı yani Ultisine gelecek olursak Q+R+Q kombosuyla çok fazla hasar vurduğunun farkındaydık. Bu giderilerek hasarını düşürmüşler çok iyi olmuş.

Elementalist Lux Görsel Efektleri Nelerdir?

Elementalist Lux Görsel Değişiklikleri

Eşya Değişiklikleri

Zz'Rot Kapısı 7.1 Yaması Değişikliği

Tek eşyanın nerf yemesi bu yamada eşya anlamında biraz daha eksik geçmiş. Ama eşyalardaki dengeler sayesinde eşya nerflerini çok sık görmüyoruz.

Sihirdar Vadisi Orman Değişiklikleri

Orman Değişikliği

Yeni Canavar Deneyimleri

Canavar Deneyimleri Değişikliği 7.1 Yama Notları

Eski İstemci Güncellemeleri (Yeni İstemci)

Yeni İstemci Değişiklikleri 7.1 Yaması

Yeni Gelen Jinx Renk Paketi

Jinx Renk Paketi Gelişi 7.1 Yaması

7.1 yama notları buraya kadar. Bir daha ki yama notlarında görüşmek üzere değerli okuyucular...

-ByRengar

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları