Son Aranan Sihirdarlar
Riot Games, Mobile Legends için yapımcısına dava açtı!

Riot Games, Mobile Legends için yapımcısına dava açtı!

14.07.2017

Dünyanın en popüler oyunları arasında olan League of Legends'in yapımcısı Riot Games, Mobile Legends: 5v5 MOBA, Magic Rush: Heroes ve Mobile Legends: Bang bang oyunlarının yapımcısı olan Shanghai Moontoon Technology’ye dava açtı. 13 Temmuz 2017 Perşembe günü California eyaletinde oluşturulan davada Riot, Moontoon'un bilerek League of Legends'ın telif haklarını birden fazla mobil oyunda kullandığını iddia ediyor.

Riot Games ekibi davada Mobile Legends ve aynı oyunların League of Legends'dan bile bile çok fazla oyun ögesini çaldığı ve miktarının fazla olduğunu söylemekte. Ayrıca Riot Games, Moontoon'un çok ufak değişiklikler sonucunda piyasaya sürdüğü oyunlarıda mahkemede dile getirdi.

Daha önce Riot, Google Play Store ile iletişime geçerek Mobile Legends: 5v5 MOBA oyununu kaldırtmıştı. Moontoon ise Riot Games yada Google ile herhangi bir şekilde iletişim sağlamadan aynı oyunu ufak değişiklikler yaptıktan sonra tekrar Mobile Legends: Bang bang ismiyle Google Play Store'a yüklemişti. Mağazada bu uygulama talep almaya başlamıştı bile.

Riot Games davacı oldu!

Riot Games Binası

Şöyle bir bakıp düşündüğümüzde bu oyunların uzun zamandır zaten var olduğunu biliyoruz. Fakat akılları karıştıran soru şu; neden şimdi? Bunca zamandır Mobile Legends çeşitli ülkelerde çığ gibi bir oyuncu kitlesi büyüttü ve güzel turnuvalar düzenleyerek çeşitli ödüller dağıttı. Üstelik Mobile Legends'in kazandığı para hatrı sayılır rakamlarda. Bu ve bunun gibi oyunlar hala mobil mağazalarda bulunmakta.

Aslını belirtmek gerekirse önümüzde gelecek olan ve League of Legends'tan sonra gelmiş olan bir çok MOBA oyunu League of Legends'ı taklit ederek ve ondan "ilham" alarak oluşmakta ve yapılmakta.

Zaten şöyle bir baktığımızda Strike of Kings diye reklam devi bir mobil moba oyunu görüyoruz. Strike of Kings oyunu da Riot Games'in sahibi Tencent tarafından üretildi ve geliştirilmeye devam ediyor. Gerçekten başarılı ve özgün bir mobil moba oyunu sorarsanız eğer ben size yalnızca Vainglory diyebilirim.

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları