Son Aranan Sihirdarlar
PBE'de Vayne ve Janna Güncellemeleri

PBE'de Vayne ve Janna Güncellemeleri

12.08.2017

Riot Games çalışmaları hızlandırdı gibi. Kayn'ın taksidi bitmeden Ornn duyuruldu ve şimdide 7.17 yamasında dengeleme için hurralı bir çalışma başladı.

PBE'de Görüldü

Vayne ve Janna için bir takım dengelemeler yapıldı ve bu yapılan dengeleme (nerf/buff) tabiri şu an yalnızca PBE sürümünde görülmekte. Ornn'un duyurulmasının ardından hız kesmeden işine devam eden Riot Games çalışanları çıkarttıkları şampiyonların yanısıra oyundada iyi bir denge sağlamak için epey bir uğraşıyor gibi görünüyor.

Vayne Dengeleniyor

Oyunun erken safhalarında pek etkin olamasada bir takım eşyaları tamamladıktan sonra önüne geçilemeyen Vayne, tankların canını okumayı çok sever. Oyunu sırtlanır ve ciddi anlamda taşır. Şu anda diğer nişancı rolünde olan şampiyonlarla hemen hemen aynı standart eşya dizilimine sahip olan Vayne, özellikle Ebedi Kılıç'a sahipse Q yeteneği can yakıyor. Bu yıkıma artık dur demek isteyen Riot Games, yavaaaş! dedi ve Vayne şampiyonunun Q yeteneğinde bulunan kritik ihtimalini kaldırdı. Takla(Q) yeteneği artık W yeteneğini tetikleyecek. Yani rakip şampiyona Q ile atlarsanız iki adet W yükü biriktirmiş olacaksınız. Vayne artık Mahvolmuş Kralın Kılıcı başlangıcına geri dönecek diye düşünüyoruz. Bu güçlendirme hem sevindirici hemde üzücü çünkü karşıda olduğunda sanırım korkacağız.

Yeteneğin çıkardığı maksimum hasar %6/7.5./10.5/12'dan %6/8/10/12/14'a yükseltildi. Yani uzun lafın kısası Vayne can yakacak ki zaten yakıyordu...

E-Spor Sahnelerinin Yıldızı Janna'da Payını Aldı

E-spor müsabakalarında çokca gördüğümüz ve karşılaştığımız Janna şampiyonu, Vayne gibi nasibini dengeleme adı altında çeşitli değişikliklerle alıyor. Janna'nın tercih edilmesinin sebebi Kızgın Buhurdanlık eşyası aslında. Riot Games'in en sevdiği politikası olan eşya değil şampiyon düzenleme politikası yine karşımızda. Riot Games eşya yerine şampiyonda değişiklikler yapıyor. Janna'nın kalkan yeteneğinin bekleme süresi ile mana bedeli arttırıldı. Q yeteneğinin bekleme süresi arttırıldı. W yeteneğinin mana bedeli kaldırıldı. Artık mana istemiyor.

Yukarıda belirttiğimiz değişiklikleri 7.17 yamasında League of Legends bütün sunucularında göreceğiz. ve geçen yazımızda dediğimiz gibi Riot Games basit şampiyon sevmiyor, oyuncuların akılla oynamasını istiyor. Aslında doğru bir hareket çünkü eğer böyle yapmaz ise oyuncu kitlesi aynı sahneyi sürekli görmekten sıkılacaktır. Oyundaki dengelemeler aslında çeşitli değişiklikler...

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları