Son Aranan Sihirdarlar
League of Legends Üniversite Ligi Tarihe Kazındı!

League of Legends Üniversite Ligi Tarihe Kazındı!

30.03.2017

League of Legends'de kıyasıya çarpışmaların bulunduğu turnuvalara ve karşılaşmalara şahit olmuştuk öncelerden. Şimdiki olay tamamen çok farklı. Üniversiteler arası League of Legends takımları oluşturuldu ve bir turnuva yapılıyor.

LoL Üniversite Ligi

Riot Games Türkiye tarafından düzenlenen bu Lig, bu sene rekor katılım göstererek başladı. Daha öncelerden League of Legends Üniversite Ligi karşılaşmalarına şahit olmuştuk ve şampiyonaya tanık olmuştuk. Geçtiğimiz senede bu turnuva gerçekleşmişti fakat bu kez olay biraz farklı. 105 adet farklı üniversiteden 303 farklı takım Sihirdar Vadisi'nde kozlarını paylaşacak. Riot Games Türkiye'nin bu başarısı bununla kalmadı ve Avrupa'nın en büyük üniversite odaklı turnuvasını oluşturmayı başardı.

Türkiye'de e-spor denilince akla ilk League of Legends oyunu geliyor. Bunu sağlayan Riot Games firmasını tabiiki es geçemeyiz. LoL adlı oyunu Türk oyun tutkunlarına sevdiren firma oyunu sürekli takip ederek, oyuncuların görüşlerini de değerlendirerek geliştiriyor. Her yeni değişiklik adeta yeni bir olay yaratıyor. Farklı turnuvalar ve özellikler taşıyor. League of Legends Üniversite Ligi ve Türkiye'de düzenlenen diğer liglerde bu şekilde seyir ediyor. Üniversite Ligi'ne Türkiye'nin dört bir yanından farklı üniversitelerden 303 takım başvuru yaptı ve turnuvaya başlangıç sesi verildi. Bölge bölge elemelerle seyredecek olan turnuva bölge elemelerinden sonra en iyi 4 takım büyük ödül için karşı karşıya gelecek. Organizasyon Riot Games ve ESL ortaklığı ile düzenleniyor.

Uludağ Üniversitesi 2016 Kestaneler Takımı

Geçtiğimiz yıl Ünivesite Ligi'nin kazananı Uludağ Üniversitesi Kestaneler takımı olmuştu. Bu seneki karşılaşmalar büyük finalle 6-7 Mayıs tarihlerinde sona erecek. Dört gözle turnuvayı bekliyoruz.

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları