Son Aranan Sihirdarlar
League of Legends Futbolcu Davasını Kaybetti!

League of Legends Futbolcu Davasını Kaybetti!

15.08.2017

Geçtiğimiz günlerde Edgar Davids'in League of Legends'e dava açtığını duyurmuştuk. Lucian adlı şampiyonun ondan esinlenerek yapıldığını ve bir kopyası olduğunu iddaa eden futbolcu League of legends'e dava açmıştı.

Şimşek Santrafor Lucian Edgar Davids'e Benziyor

Lucian adlı League of Legends şampiyonunun sahip olduğu bir kostüm var "Şimsek Santrafor Lucian". Aslında tüm meselenin bu kadar yaygaraya dönüşmesinin sebebi bu kostüm. Edgar Davids, Riot Games'e bu kostüm yüzünden dava açtı ve davayı kazandı.

League of Legends Futbolcu Davası

Riot Games, bugüne kadar satılan Şimsek Santrafor Lucian kostümüne göre tazminat miktarı ödeyecek. Henüz belirlenmemiş olan bu tazminat ödemesini maalesef ki ödemek zorundalar çünkü bu kostümü yapmak için futbolcu Edgar Davids'den izin almamışlar. Üstelik neredeyse birebir benziyor...

Riot Games konuyla alakalı herhangibi açıklamada bulunmadı. Ödeyeceği ücret belli olduğunda kamuoyuna duyuru yapacağı tahmin ediliyor.

Edgar Davids Kimdir?

Hollanda milli takımının yetiştirdiği önemli bir futbolcu. Bir dönem Barcelona'da oynamış ve kariyerinin neredeyse tamamını Juventus takımında geçirmiştir.

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları