Son Aranan Sihirdarlar
Kış Mevsimi Şampiyonu SuperMassive Oldu!

Kış Mevsimi Şampiyonu SuperMassive Oldu!

22.04.2017

League of Legends Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi Finali'nde SuperMassive ile CREW karşı karşıya geliyor.


22 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilen Kış Mevsimi Finali'nde SuperMassive ile oyunfor.Crew karşı karşıya geldi. Her iki takımda İstanbul Volkswagen Arena'da kozlarını kıyasıya güzel bir mücadele içerisinde paylaştı.

Serinin ilk maçında SuperMassive, seçim yasaklama ekranında kırmızı tarafı aldı. League of Legends Meta bakımından en önemli iki şampiyon Lulu ve Graves yasaklamalarıyla oyun dikkat çekmeye başladı. SuperMassive takımı, CREW takımınının fedai oyuncusu Godbro için özel olarak Ekko'yu yasaklayarak saf dışı bıraktı. CREW takımı yasaklamalarını daha çok destek şampiyonları üzerine gerçekleştirdi. Bu nedenle şampiyon seçim imkanı azalan SuperMassive oyuncusu Dumbledoge Taric şampiyonunu ilk maçta tercih etmek zorunda kaldı.

SuperMassive 1-0 Öne Geçti

Oyunun başlamasının ardından CREW takımı ilk kanı ormancısı Mojito'nun üst koridora baskını sonucu Fabfabulous'tan aldı. Oyunun erken safhalarında CREW üstünlüğü sağladı. İlk kule altınını CREW takımı elde etti. SuperMassive dakikalar sonra oyunu dengelemeyi başararak 25. dakikada Baron güçlendirmesini aldı. Arayı soğutmadan ejderhayıda taraflarına geçirdi. SuperMassive, yakaladığı kartopu etkisi ile 30. dakikada oyunu sonlandırdı ve 1-0 öne geçti.

CREW takımı Graves adlı şampiyonu bırakınca Stomaged Çoştu!

Serinin ikinci müsabakasında ilk maça benzer yasaklamalar göz önüne geldi. Dikkat çeken nokta ise CREW'in Graves'i SuperMassive ormancısı Stomaged'a bırakması oldu. CREW ilk dakikalarda üst ve alt koridorda az bir farkla üstünlüğü sağladı. Fakat SuperMassive takımı ormancısı baskılarının sonucu olarak ilk kanı takımına kazandırdı. Graves ile rüzgar gibi esen Stomaged, bir sonraki baskını alt koridorda gerçekleştirdi ve takas sağlandı. Ardında ilk kule SuperMassive'e geçti. 10. dakikada altın farkı 3 bin civarında iken SuperMassive pozisyon üstünlüğü ve oyunu kurma şekli ile CREW karşısında büyük bir baskı kurmaya başladı. Stomaged'in bir sonraki hamlesi 13. dakikada ejderi katletmek oldu.

CREW, oyunu dengeledi ve seriye eşitliği getirdi

SuperMassive'in hatalarını değerlendiren CREW ekibi oyunu dengelemeyi başardı. Baron güçlendirmesi ile birlikte 30. dakikalarda hem skoru eşitledi hem de altında öne geçti. CREW'in üstünlüğü dakikalar geçtikçe ilerlerken 36. dakikada çıkan takım savaşındad alınan 2 skor sonrası bir kez daha Baron güçlendirmesini almayı başardılar.

CREW oyunu kazanarak 1-1'e getirdi.

Son müsabakada SuperMassive öne geçti!

Oyunun son karşılaşmasında 2-1 skor görüntüleniyordu. SuperMassive önde olmasının faydası ile son maçta da güzel bir performans sergiledi. Oyunun son dakikalarında Baron bahanesi ile CREW takımını savaşa sokarak 2 skor elde etti. Oyunun son dakikalarına doğru önce orta koridordan sonra alt koridordan kule skoru elde eden SuperMassive, Godbro'nun mükemmel Le'Blanc oynayışından kurtulamadı. Godbro seri yetenek kullanımları ile göze çarpmakla kalmadı. Skorları aradan hızlıca çıkarmayı başardı. Fakat üzücü olan Godbro'nun bu performansı sonuç getirmedi. Son savaş ise CREW takımının inhibitor noktasına yakın gerçekleşti. Mükemmel bir şekilde alan sersemletmesi sağlayan CREW takımı SuperMassive'den bir çok kişiyi öldürmesine rağmen Naru'nun son anda yaptığı şovdan kurtulamadı. Naru son anda yaptığı ani yetenek kullanımları ile Volkswagen Arena'da büyük tezahüratla tebrik edildi. Alkışları topladı.

SuperMassive 2017 Kış Mevsimi Finali Şampiyonu Oldu!

SuperMassive 2017 Kış Mevsimi Finali Şampiyonu

Oyun hızlıca bitirildi ve SuperMassive Kış Mevsimi Finali Şampiyonu Oldu. Tebrik ediyoruz...

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları