Son Aranan Sihirdarlar
7.17 Yama Notları

7.17 Yama Notları

17.08.2017

7.16 yaması ile URF modunun rastgele versiyonu olan RURF moduna tanıklık ettik. Gerçekten hem eğlenerek hemde League of Legends'i farklı bir şekilde oynayarak keyifli vakit geçirmiş. League of Legends'in Bekleme Süresi özelliği olmasa yeteneklerin ne kadar seri atılabileceğine tanıklık eder olduk. Ardından akıllardaki soru bir sonraki güncelleme olacak olan 7.17 yamasının tam olarak ne zaman geleceği ve neleri içereceği oldu.

Yamalar 2 haftada bir geliyor

Normal süreçte Riot Games, League of Legends için yama güncellemelerini 2 haftada bir Çarşamba sabahına denk getiriyor. 7.17 yamasının da 23 Ağustos Çarşamba gününe denk gelmesi nedeniyle Çarşamba günü geleceğini düşünüyoruz.

Yeni Şampiyon Ornn Vadiye İniyor

Vadinin yeni efendisi Ornn 7.17 yaması ile birlikte gelecek diye umuluyor. Dağın Altındaki Ateş'i umuyoruz ki 7.17 yamasında görebiliriz. Ornn'un merakla beklenilmesinin sebebi istediği her yerde, haritanın herhangibi bir yerinde marketi açarak satın alım işlemi yapabiliyor. Takım arkadaşlarının bu olaya çok sevineceği kesin çünkü Ornn takım arkadaşları için de bir takım eşyaları sağlayabilecek.

Yaptığımız kısmi araştırma ile Ornn için çeşitli şampiyon özelliklerine kavuştuk. Verileri kesinliği olmasada kafanızda Ornn'un nasıl bir şampiyon olacağı ve vadide nasıl etkinlikleri olacağı konusunda bilgilendirme yapmak istedik.

  • Can: 565.64
  • Can Yenilenmesi: 85
  • Zırh: 24.04
  • Zırh Artışı: 3
  • Büyü Direnci: 32.1
  • Seviye başına Büyü Direnci: 1.25
  • AD: 59.72

Ayrıca Ornn için seslendirme araştırması yaptık ve şu YouTube videosunu bulduk. "Bunu kumdan mı yaptınız?"

 

7.17 Yaması ile Vadi Dengelemeleri

 

Hatırlatmamız gereken bir nokta var. PBE sunucusu olmasaydı Riot Games yapılacak güncellemelerin oyuna ne denli adapte olacağını tahmin edemezdi. Bu noktada PBE sunucusu League of Legends için önemli bir taraf. Aynı zamanda biz ilerde ne yapılacak? nasıl değişiklikler oyuna dahil edilecek görebilmekteyiz.

Yeni Oyun Modu: Star Guardian (Yıldız Muhafızları)

7.17 Yaması gelişi ile birlikte Yıldız Muhafızları kostümleride mağazadaki yerini alacak. Yeni harita sayesinde Yıldız Muhafızları olarak şehri bir takım canavarlardan korumak zorunda olacaksınız. Harita Valoran Şehir Parkı olarak adlandırılmış. Bu kez rakipleriniz bilgisayar olacak. 5 Kişi aynı oyunda kıyasıya mücadele edecek. 

7.17 Yaması Şampiyon Değişiklikleri

Draven (Nerf - Güçsüzleştirildi)

Draven Ligi adlı pasif artık Draven öldüğünde %50 yük değil %75 yük kaybedecek. Aynı zamanda Draven'ın birisini katlettiğinde kazandığı altın miktarı 50'den 25'e düşürüldü.

Ezreal (Buff - Güçlendirildi)

Q yeteneği güçlendirildi. Q yeteneği artık daha fazla vuracak. Hasar %110'dan %125'e yükseltildi.

Hecarim (Değişiklik)

Hecarim'in ultisinde bir takım değişiklik var. Saldığı korku 0.75 saniyeden 1.5 saniyeye yükseltildi. Artık Hecarim'in ultisi daha etkili hale gelebilir.

Zed (Buff - Güçlendirildi)

W yeteneğinin kalma süresi 4 saniyeden 5 saniyeye yükseltildi. Aynı zamanda Zed'in Saldırı Hızı 0.644'den 0.658'e yükseltildi.

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları