Son Aranan Sihirdarlar
7.15 Yama Notları

7.15 Yama Notları

18.07.2017

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan 7.14 yama notundan sonra 7.15 yama notunu dört gözle bekliyorduk doğrusu. Nedeni ise Urgot'un değişim çalışması insanları gerçekten meraklandırdı. Oyunda oynanmamaya yüz tutmuş olan Urgot, değiştikten sonra oynanabilir bir şampiyon haline dönüşecek. En azından bir müddet oynanacaktır. Merak edenler için: Yeni Urgot adlı haberimizde sizlere yeni Urgot Rework konusunda bir takım bilgiler vermiştik.

7.15 Yaması ile Neler Geliyor?

7.14 yamasını yayınlayan Riot Games, hemen ardından test sunucusu olan PBE'de 7.15 yaması yayınladı. PBE'de 7.15 yaması için güncellemeler an itibari ile duyurulmaya devam ediyor fakat biz size genel olarak bir takım bilgiler sunalım.

Özellikle göze çarpan bir kaç yenilikten bahsetmek gerekli. Yukarıda bahsettiğimiz Urgot Rework 2017 PBE sunucusundaki yerini aldı ve bir takım buglardan kurtulmaya çalışıyor. Şampiyonda görsel hatalar mevcut ve an itibari ile 7.15 yaması dahilinde bu hatalar gideriliyor. Yeni yeteneklerde bulunan bu hatalar giderildikten sonra 7.15 yaması dahilinde Yeni Urgot adı altında şampiyonu PBE dışında göreceğiz

Urgot Rework 2017 - Yeni Urgot 2017

Urgot konusunda sizi bilgilendirdiğimize göre gelelim diğer konumuza. Omega Timi Kostümleri sahnedeki yerini alıyor. 7.15 yaması dahilinde Omega Timi Kostümleri PBE sunucusunda yerini aldı. Tristana, Veigar, Twitch ve Fizz'e gelecek olan Omega Timi kostümlerinin istemci giriş ekranındaki animasyonuda hazır. Omega Timi Kostümleri giriş ekranı animasyonunu sizlerle aşağıdaki paylaşıyoruz.

 

Şampiyonlardaki Değişiklikler

 

7.14 yaması yayınlandıktan sonra bir çok şampiyonda değişiklik görülmeye başladı. Oyunu dengeleme çalışmaları sürüyor. Kimi şampiyonun gücü arttırılırken kimisinin ise düşürülüyor. Bu şekilde oyunun dengede kalmasını sağlamayı düşünen Riot Games, bildiğiniz üzere bunu her yamada yapıyor.

Ekko ve Ezreal şampiyonlarının Q tuşunda bulunan yeteneklerinde gözle görülür bekleme süresi azaltılması var. Q yeteneklerinin bekleme süreleri azaldı. Öte yandan Irelia adlı şampiyonun R tuşundaki ultisinin ilk seviye bekleme süresi 110 saniyeden 100 saniyeye düşürüldü. Gangplank şampiyonundaki gelişme ise pasifinin sağladığı gerçek hasar oranı arttırıldı.

Jinx bu yama ile birazcık tercih sebebi olabilir çünkü W yeteneğinin bekleme süresi azaltıldı. Gelsin yavaşlatmalar... Lux'dada benzer şekilde Q yeteneğinin bekleme süresinde azalma görüyoruz. Lissandra şampiyonunun temel hasarı yükseldi ve Kindred'in Q yeteneğinin hasarı arttırıldı.

Değişikliğe uğrayan diğer şampiyonlar ve değişiklikleri şöyle:

 • Ziggs - W yeteneğinin bekleme süresi azaltıldı.
 • Xerath - W yeteneğinin yavaşlatma oranı %10'dan %25'e yükseltildi. Ultinin hasarı arttı.
 • Yorick - E yeteneğinin yavaşlatma oranı artırıldı.
 • Udyr - W yeteneğinin verdiği kalkan oranı seviyelere göre dengelendi, E yeteneğinin sağladığı hareket hızı artırıldı.
 • Sivir - Q yeteneğinin verdiği fiziksel hasar artırıldı.
 • Thresh - Daha önce taban can miktarı azaltılmıştı, bu değişiklik kaldırıldı.
 • Twisted Fate - Taban hareket hızı artırıldı.
 • Singed - Taban can miktarı ve seviye başına kazandığı can azaltıldı, ultisinin bekleme süresi artırıldı.
 • Shyvana - Taban zırh değeri bir miktar artırıldı.
 • Nunu - Taban can miktarı, seviye başına kazandığı can ve hareket hızı düşürüldü.
 • Malphite - E yeteneğinin hasarı artırıldı.

7.15 yamasında Zac metadan düşecek, demedi demeyin. Yama notsuz kalmayın...

Yazıyı Paylaş:

Benzer Yazılar

lol rehberler, league of legends haberler, lol meta, meta şampiyonları, league of legends şampiyonlar, lol yama notları